نماد آخرین خبر

بیمارستان صحرایی در منطقه مرزنشین خراسان‌شمالی راه‌اندازی می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بیمارستان صحرایی در منطقه مرزنشین خراسان‌شمالی راه‌اندازی می‌شود

ایرنا/ سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بیمارستان صحرایی در شهرستان رازوجرگلان پس از امضای تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با ارتش جمهوری اسلامی به زودی در این منطقه مرزی راه اندازی می شود.

دکتر علی عفتی‌زاده، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: پیش از این مجوز تامین نیروی درمانی بیمارستان صحرایی رازوجرگلان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای بهره‌مندی مرزنشینان از خدمات درمانی اخذ شده بود.
وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون این مرکز درمانی به دلیل تکمیل نبودن تجهیزات از سوی ارتش، قابل بهره‌برداری نبود، اعتباراتی نیز برای خرید و تجهیز این بیمارستان صحرایی از سوی وزارت بهداشت تخصیص یافت.
عفتی زاده گفت: اکنون نیز چهار پزشک متخصص در رشته‌های اطفال، داخلی، زنان و رادیولوژی خدمات درمانی را به مردم منطقه ارائه می‌دهند که با راه‌اندازی مرکز، تخصص‌های مورد نیاز به‌صورت هفتگی نیازهای درمانی مردم منطقه را برطرف خواهند کرد.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، یادآور شد: راه‌اندازی داروخانه شبانه‌روزی و تامین تجهیزات دیالیزی به دلیل وجود بیماران دیالیزی در این شهرستان‌ از خدمات موردنیاز و مکملی است که باید تامین شود.
ساخت بیمارستان صحرایی شهدای ارتش در این شهرستان مرزی سال گذشته پیرو توافقات استاندار وقت خراسان شمالی با فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد که به دلیل عدم تامین نیرو و برخی تجهیزات درمانی خبری از بهره برداری آن نبود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today