نماد آخرین خبر

کدورت آب زاینده‌رود در چهارمحال‌وبختیاری به‌زودی برطرف می‌شود

منبع
مهر
بروزرسانی
کدورت آب زاینده‌رود در چهارمحال‌وبختیاری به‌زودی برطرف می‌شود

مهر/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به بازگشایی سد زاینده رود و ایجاد کدورت آب گفت: کدورت آب تا ساعاتی دیگر برطرف می‌شود.

فردوس کریمی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: برای نوبت تابستانه کشت کشاورزی آب رودخانه زاینده رود در روز سه‌شنبه رهاسازی شد، اما به سبب اینکه تراز مخزن پایین‌تر از نرمال بود گل و لای انباشته در پشت سد نیز همراه با آب رهاسازی شد و در نهایت منجر به کدورت رودخانه شد.
وی ادامه داد: در قسمت پایاب سد آب به طور کامل شفاف بوده و به موازات رودخانه کدورت آب در حال برطرف شدن است چرا که رودخانه خودپالایی دارد و رسوبات و املاح یا ته نشین می‌شود و یا به سمت ساحل هدایت می‌شود از همین رو در ساعات آینده کیفیت آب به حالت قبل بازمی گردد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: طرح فدک و تصفیه خانه سامان وارد مدار است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد طرح عمان هم وارد مدار است، اما پمپاژ آب تا ساعاتی دیگر انجام می‌گیرد.
کریمی با بیان اینکه مخازن شهرکرد در حالت نرمال قرار دارد و با کمبود آب روبرو نیستیم، افزود: رگه کدورت مقطعی است و تا ساعاتی دیگر به طور کامل برطرف می‌شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday