نماد آخرین خبر

۷۵۰ میلیارد تومان از سفر رئیس‌جمهور به زنجان اختصاص یافت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۷۵۰ میلیارد تومان از سفر رئیس‌جمهور به زنجان اختصاص یافت

ایرنا/ استاندار زنجان با بیان اینکه تاکنون از سفر رییس جمهوری به زنجان ۷۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی که اعتبار دریافت کرده اند جدیت داشته باشند چرا که این موضوع، مساله مهمی است.

محسن  افشارچی، استاندار زنجان در جلسه شورای اداری استان با اشاره به مردمی بودن دولت سیزدهم اظهار کرد: شجاعانه ترین حرکت و تصمیم دولت این بود  که استراتژی حرکتی خود را از تحریم صرف به رفع و مقابله با آن قرار داد.
وی با بیان اینکه اضافه شدن مقابله با تحریم اتفاقات مثبتی را در مجموعه حرکتی کشور به دنبال داشته است، اظهار داشت: بر این اساس ۵۰ درصد انرژی سیستم دیپلماسی کشور به سمت اقتصادی پیش رفته است، بطوریکه کشورمان در تعامل با کشورهای منطقه به سوی مثبت شدن تراز تجاری حرکت می کند.
این مسئول با بیان اینکه دولت برای کنترل تورم تلاش زیادی انجام داده است و کنترل تورم را به رغم حذف ارز ترجیحی به عنوان اصلی ترین دلیل ایجاد تورم کلید زد، ادامه داد: این موضوع به کاهش  نقدینگی در جامعه منجر خواهد شد و امیدواریم تورم نیز کنترل شود.
وی با اشاره به اینکه زنجان استان صنعتی بوده بطوری که ۳۶ درصد اقتصاد استان صنعت، ۱۵ درصد کشاورزی، ۱۰ درصد خدمات و مابقی دیگر بخشها است، گفت: استان زنجان رتبه ۱۶ استان صنعتی و رتبه ۲۲ کشاورزی کشور را دارد.
استاندار زنجان با بیان اینکه تعامل خوب استان به گره گشایی کارها منتهی شده است، اضافه کرد: مدیران دستگاههای اجرایی به این مهم توجه کنند که آیا انرژی به کار گیری شده متناسب با سرعت است چرا که تعلل می تواند دستیابی به اهداف را با مشکلاتی مواجه کند.
وی با اشاره به اینکه دغدغه مدیران استانی باید توجه به کارهای ترسیم شده و پیشبرد آنها باشد، اضافه کرد: انتظار بر این است که مدیران استانی این دغدغه مندی را همواره در سرلوحه کاری و برنامه ای خود قرار دهند و لحظه ای از آن دریغ نکنند.
این مسئول با بیان اینکه مدیران استانی ملزم به پاسخگویی به رسانه های گروهی بوده و در این راستا روابط عمومی ها بیش از گذشته باید فعال باشند، ادامه داد: در صورت نقدهای غیرمنصفانه نیز به این مهم باید دید مثبتی داشت و به رفع مشکل پیش آمده نیز توجه کرد.استاندار زنجان با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری بصورت سیستماتیک می شود، ادامه داد:  بر این مبنا اطلس سرمایه گذار ی استان در دست تدوین است که طی یکسال گذشته اقتضایی حرکت شده است و از این پس به محدودیت هایی توجه بیشتری خواهد شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today