نماد آخرین خبر

خسارت ۲۰ برابری به‌دلیل خودداری از هزینه ۵۰۰ میلیاردی در یزد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
خسارت ۲۰ برابری به‌دلیل خودداری از هزینه ۵۰۰ میلیاردی در یزد

صدا و سیما/ نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توانستیم با ۵۰۰ میلیارد مانع خسارت ۱۰ هزار میلیاردی سیل شویم.

محمدصالح جوکار، نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه در این سیل مردم حتی در منزل هم امنیت نداشتند و حاصل این قضیه هم بی‌تدبیری در گذشته بوده است، زیرا مطالعه و تحقیق نکردیم و اصلاً مسئله را در نظر نگرفتیم که روزی سیل خواهد آمد و باید آن را مدیریت کنیم. 
وی افزود: در کشور فرانسه که ادعای تمدن دارند هم سیل آمد و نتوانستند جمع کنند، ولی ما متفاوت هستیم و باید به مردم خدمت کنیم، البته قبل از بروز اینگونه حوادث باید پیشگیری صورت گیرد.
نماینده یزد و اشکذر با ابراز تأسف از اینکه در موضوع پیشگیری هیچ کاری نمی‌کنیم، اظهار داشت: زمانی که در استان یزد شاهد سیل بودیم برای اینکه بخواهیم زیرگذر‌ها و زیرزمین‌ها را از آب تخلیه کنیم، از استان‌های دیگر پمپ آوردیم که اصلاً زیبنده استان یزد نیست.
وی با بیان اینکه اصلاً برای مدیریت بحران در استان یزد آمادگی نداریم، تصریح کرد: مسیر‌های سیل سال‌های سال مشخص است و باید پرسید که آیا این مسیر‌ها در استان یزد طی این سال‌ها آزادسازی شده است یا خیر؟ مشخص است که اگر بخواهیم سیل را مدیریت کنیم، باید مسیر‌های سیل باز باشد.
جوکار ادامه داد: ابتدا و انتهای مسیر‌های سیل واگذار و باعث شده که سیل به مردم ضربه بزند. مسیر‌های سیل مستندسازی شده و باید در راستای آزادسازی آن تلاش شود تا دوباره شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس با اشاره به اینکه متأسفانه حتی یک ریال برای بحث آبخیزداری و آبخوان‌داری استان یزد در نظر گرفته نشده است، گفت: اگر برای آزادسازی مسیر‌های سیل ۵۰۰ میلیارد هزینه شده بود، الان شاهد خسارت ۱۰ هزار میلیاردی نبودیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خطوط فاصل بین حریم و محدوده شهر یزد باید کاملا مشخص باشد، افزود: در نقشه ارائه شده، فرورفتگی‌هایی وجود دارد که سبب اختلاف خواهد بود و بعداً با مشکل مواجه خواهیم شد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today