نماد آخرین خبر

فرونشست زمین به دلیل فرسوده بودن شبکه فاضلاب یزد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
فرونشست زمین به دلیل فرسوده بودن شبکه فاضلاب یزد

صدا و سیما/ رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد گفت: فرسوده بودن شبکه فاضلاب یکی از عوامل فرونشست زمین قبل، حین و بعد از سیل است.

محمدمهدی نیکونژاد، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: فرونشست‌هایی که به دلیل فرسوده بودن شبکه فاضلاب شهری رخ داد، فقط مربوط به دو سیل اخیر نیست و متأسفانه قبل از آن هم شاهد فرونشست‌هایی در مناطق مختلف شهر از جمله بلوار جمهوری و بلوار شهید قندی بوده ایم. 
وی در این کمیسیون که با حضور مدیران آبفا برگزار شد، ادامه داد: براساس آمار اخذ شده از مناطق پنج گانه شهرداری، بالای ۲۰ درصد از فرونشست‌های سطح شهر مربوط به فرسوده بودن شبکه فاضلاب شهری یا استاندارد نبودن اتصالات و یا فرسوده بودن بست‌هایی است که در داخل کانال‌های شبکه فاضلاب شهری قرار دارد.
عضو شورای شهر یزد افزود: عدم نظارت دقیق بر کار پیمانکار‌های آبفا باعث نشت فاضلاب و در نتیجه فرونشست زمین در مناطق مختلف یزد شد که البته بحران سیل هم دلیل مضاعف گردید.
نیکونژاد با تأکید بر ضرورت حضور به موقع نیرو‌های پیمانکار آبفا در محل حادثه گفت: بعد از رخ دادن فرونشست زمین نیز انتظار می‌رفت گروه‌های خدماتی شرکت آبفا به موقع در محل حادثه حضور پیدا کنند تا شهروندان شاهد گره ترافیکی وحجم بار ترافیکی سنگین در آن محل نباشند و در مدت زمان معقولی نسبت به رفع خطر و مشکل به وجود آمده اقدام کنند.
وی افزود: انتظار است شرکت آبفا ضمن یکطرفه کردن اتصالات فاضلاب خانگی به شبکه فاضلاب شهری، بر فعالیت دقیق و منظم پیمانکاران خود نظارت کافی داشته باشد تا در هنگام حفر کانال‌ها و گسترش شبکه و نصب اتصالات، موارد استاندارد را تا مرحله انتهایی که پر کردن کانال و زیرسازی و روکش مجدد آسفالت بر روی کانال را رعایت کنند تا شاهد فرونشست ناگهانی زمین در جا‌های مختلف شهر نباشیم.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today