نماد آخرین خبر

یزدی‌ها بیش از 200 میلیارد تومان به شرکت برق بدهی دارند

منبع
دانا
بروزرسانی
یزدی‌ها بیش از 200 میلیارد تومان به شرکت برق بدهی دارند

دانا/ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: مشترکین این شرکت در استان یزد بیش از ۲۳۳ میلیارد تومان بدهی دارند که سهم مشترکین خانگی قریب ۷۳میلیارد تومان است.

علی جم، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد اظهار کرد: سیل اخیر باعث آسیب به ۶۵۰تیر چراغ برق شده و باعث گردید برق مشترکین این شرکت بیش از ۲۰هزار دقیقه قطع شود.
وی ادامه داد: در زمان سیل ۲۸۹ مورد قطعی در استان به وقوع پیوست و بیش از ۵هزار تماس با سامانه ۱۲۴ این شرکت برقرار شد و همچنین قریب ۴۴ کیلومتر از شبکه توزیع برق استان دچار آسیب شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد با اشاره به اینکه بیش از ۷۴۵هزار نفر مشترک این شرکت هستند تصریح کرد: در هفته دولت ۱۲۰پروژه توسط شرکت توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۱۳۷۰میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
جم در همین رابطه با ذکر اینکه ۹۹.۷۴درصد روستاهای استان یزد برق دار هستند عنوان کرد: در هفته دولت ۲۷روستای دیگر با اعتبار بالغ بر ۱۴۰میلیارد ریال از نعمت برق برخوردار خواهند شد همچنین از مجموع ۲ هزار و ۲۸۶ چاه کشاورزی حدود ۹۷ درصد از نعمت برق برخوردار هستند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیک مصرف انرژی در استان در تابستان سال جاری به ۲۰۵۲مگاوات رسید خاطرنشان کرد: با اقداماتی که انجام شد توانستیم تابستان سال جاری را بدون هیچ گونه قطعی برق پشت سربگذاریم که در این زمینه تغییر ساعت کاری ادارات باعث صرفه جویی ۳۰درصدی در مصرف برق استان را به دنبال داشت و یکی از عوامل مهم در عبور موفق از پیک مصرف در استان بود.
وی ادامه داد: در همین راستا ۱۳۰ مگاوات با همکاری صنایع، ۵ مگاوات در بخش کشاورزی و دو مگاوات از طریق رمز ارزها و ۱۳ مگاوات از طریق کاهش روشنایی نامتعارف معابر در میزان برق استان صرفه جویی شد.
علم جم با اظهار امیدواری نسبت به اینکه تا اواخر شهریور روشنایی معابر به حالت عادی برگردد عنوان کرد: سهم همکاری شرکت های فولادی در صرفه جویی مصرف برق استان ۳۳مگاوات، صنایع کاشی و سرامیک۵۷مگاوات و مابقی صنایع ۴۰مگاوات بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد به ابلاغ مشوق های وزارت نیرو در رابطه با کاهش مصرف خانگی مانند طرح‌های ۵=۱ وزارت نیرو اشاره و گفت: در استان یزد ۷۵ هزار مشترک مشمول تخفیف به مبلغ چهار میلیارد تومان از این طریق شده‌اند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today