نماد آخرین خبر

کشت مکانیزه برنج در ۱۴۱ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
کشت مکانیزه برنج در ۱۴۱ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران

صدا و سیما/ سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: پارسال ۱۴۱ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران مکانیزه کشت شد.

احسان عباسپور، سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران، با اشاره به اختصاص دو هزار میلیاردریال تسهیلات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پارسال در مازندران، از توسعه کشت مکانیزه برنج در ۳۰ هزارهکتار شالیزارهای استان و رسیدن به کشت مکانیزه ۱۴۱ هزارهکتاری برنج در مازندران طی پارسال خبر داد.
وی با بیان اینکه متقاضیان مکانیزاسیون کشاورزی در استان در این مدت برای دریافت یک‌هزار و ۶۷۶ میلیارد و ۸۳۸ میلیون ریال تسهیلات به بانک عامل معرفی شدند، افزود: این تسهیلات برای خرید ۴۳۲ دستگاه تراکتور، هفت دستگاه کمباین غلات، ۸۴ دستگاه کمباین برنج، ۱۲۱ دستگاه نشاکار و ۵۴۳ دستگاه سایر ادوات کشاورزی بوده است.
عباسپور، افزایش و توسعه کشت مکانیزه محصولات پائیزه در ۳۵ هزار هکتار، بازدید ۹ هزار دستگاه انواع ماشین‌های کشاورزی، دریافت چهار هزار و ۵۰۰ سینی پلاک و افزایش ضریب مکانیزاسیون بر اساس برنامه ششم توسعه به میزان ۰.۱ اسب بخار در هکتار را از دیگر دستاورد‌های بخش مکانیزاسیون کشاورزی این سازمان در این مدت برشمرد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today