نماد آخرین خبر

آماده شدن پارک محیط‌بان البرز برای نگهداری حیوانات گوشتخوار

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
آماده شدن پارک محیط‌بان البرز برای نگهداری حیوانات گوشتخوار

صدا و سیما/ سرپرست سازمان فضای سبز شهری شهرداری کرج، از ساخت مکان‌هایی در پارک محیط‌بان به‌منظور نگهداری از حیوانات گوشتخوار خبر داد.

رمضانعلی پور رستمی، سرپرست سازمان فضای سبز شهری شهرداری کرج، اظهار کرد: پارک محیط‌ بان اولین پارک طبیعی کشور است که حیوانات در آن در قفس نیستند و به صورت آزاد زندگی می‌کنند؛ این پارک به صورت یک اکوپارک خاص حیاط وحش در زمین‌های شمالی حصار کرج تا تونل بیلقان در دسترس گردشگران قرار گرفته است.
وی افزود: مساحت پارک محیط‌بان  حدود ۱۷.۵ هکتار  است و برای ساخت این پارک ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده و در حدود ۷۵ رأس از حیوانات علف خوار برای رها سازی در آن خریداری شده بود که در حال حاضر به دلیل قرارگیری در فصل زاد و ولد تعداد این حیوانات رو به افزایش است.
او گفت: از ویژگی‌های پارک محیط‌بان این است که دارای برج‌های دیده بانی و همچنین دوربین‌های دوربرد برای دیدن حیوانات و در حال حاضر ساخت مکان‌هایی برای حیوانات گوشتخوار نیز در دست اجرا قرار دارد.
پور رستمی افزود: پارک محیط بان همچنین مجهز به دو سکوی بازدید و ساختمان کلینیک دامپزشکی و سیلوی ذخیره علوفه بوده و تمامی الزامات یک پارک استاندارد حیاط وحش در این پارک پیش‌بینی شده است.
او گفت: حیواناتی نظیر گوزن، میش، قوچ گامیش، گور خرایرانی، شتر مرغ و لاما تعدادی از گونه‌هایی هستند که در این مجموعه نگهداری می‌شوند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday