نماد آخرین خبر

سرعت وزش باد در همدان به ۵۰ کیلومتر می‌رسد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
سرعت وزش باد در همدان به ۵۰ کیلومتر می‌رسد

ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با توجه به تغییرات آب و هوایی، سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان همدان افزایش می‌یابد و بعدازظهر امروز(چهارشنبه) در برخی از نقاط به ۵۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد.

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اظهار کرد: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و افزایش غبار محلی پیش بینی می شود.
وی اظهار کرد: وضعیت آب و هوایی استان همدان در روزهای آینده پایدار است و بر همین اساس و به دلیل افزایش سرعت وزش باد، احتمال تشکیل غبار محلی در ساعت های بعد از ظهر در برخی از نقاط وجود دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه دمای هوای استان در روزهای آتی تغییرات محسوسی ندارد، گفت: طی پنج روز آینده آسمان استان صاف است و به دلیل کاهش رطوبت هوا، مردم همدان شب های خنک و روزهای گرم را تجربه می کنند.
وی خاطرنشان کرد: اسدآباد و نهاوند با ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
باقری شکیب افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۳۳ و ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 


 
  
  
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today