نماد آخرین خبر

اهدای بیش از ۹ هزار واحد خون در خراسان جنوبی

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
اهدای بیش از ۹ هزار واحد خون در خراسان جنوبی

صدا و سیما/ مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۱۱ درصد افزایش اهدا در استان وجود داشته است.

کامبیز مهدی‌زاده، مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۵ درصد افزایش اهدا در استان وجود داشته به طوری که در پنج ماهه سال گذشته ۸ هزار و ۸۰۴ واحد خون اهدا و امسال از ابتدای امسال تا روز گذشته ۹ هزار و ۸۰۷ واحد خون اهدا شده است.
مهدی زاده با بیان اینکه آمار اهدای خون در خراسان جنوبی از متوسط کشور بیشتر است، گفت: آمار اهدای خون در کشور ۲۴.۲ در هزار نفر است و این آمار در خراسان جنوبی ۲۶.۲ در هزار نفر می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه آمار اهدای خون در بین بانوان خراسان جنوبی نیز از متوسط کشور بیشتر است، افزود: آمار اهدای خون توسط بانوان در کشور ۴.۴ درصد است، و در خراسان جنوبی این میزان حدود ۶.۴ درصد می‌باشد.
مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی افزود: اهداکنندگان خون در استان حدود ۵۹ درصد آن‌ها جزو اهداکنندگان مستمر بوده و حداقل سالی یکبار اقدام به اهدای خون می‌کنند که نسبت به شاخص کشوری ۵ درصد بالاتر هستیم.
مهدی زاده با بیان اینکه در چهار شهرستان خراسان جنوبی برای اهدای خون، حداقل یک پایگاه انتقال خون یا مرکز خون گیری وجود دارد، گفت: در بیرجند یک پایگاه و یک مرکز خون‌گیری، در شهرستان طبس یک پایگاه انتقال خون، در شهرستان قاینات یک مرکز خون گیری اخیراً شش روز در هفته فعال بوده و در شهرستان فردوس نیز در حال حاضر دو روز در هفته مرکز خون گیری فعال می‌باشد که در آینده نزدیک آن هم شش روز در هفته ارتقاء خواهد یافت.
وی افزود: در سایر شهرستان‌ها با توجه به جمعیت و درخواست مردم، کارکنان انتقال خون با همکاری شبکه‌های بهداشت و درمان تیم‌های سیار اعزام مراجعه می‌کنند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today