نماد آخرین خبر

هدفگذاری کاهش نرخ بیکاری استان سمنان به پنج درصد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هدفگذاری کاهش نرخ بیکاری استان سمنان به پنج درصد

ایرنا/ استاندار سمنان گفت: استان سمنان با ثبت عدد ۶.۱ درصد، پس از سال ها، نرخ بیکاری زیر هفت درصد را تجربه کرده است و در تلاشیم تا با کمک دولت سیزدهم، آمار بیکاری استان را به پنج درصد کاهش دهیم.

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان اظهار کرد: رشد اقتصادی یکی از اولویت‌های اصلی در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی است و در حوزه‌های خدمات، کشاورزی، صنعت، گردشگری و معدن فرصت‌های بسیار زیادی در استان وجود دارد که برنامه‌ریزی به‌منظور بهره‌گیری از این مهم برای تحقق شعار سال و کاهش نرخ بیکاری مدنظر قرار دارد.
وی ادامه داد: شعار هفته دولت امسال "دولت مردم" است که نشان می‌دهد محوریت کار باید با حضور مردم انجام شود و باید قدردان مردم باشیم و بدانیم با نشستن در اتاق در بسته مشکلی حل نمی‌شود و باید در بین مردم حضور پیدا کنیم تا بتوانیم مشکلات را لمس و به خوبی رفع کنیم. 
هاشمی اضافه کرد: یکی از اقدام‌های شاخص دولت آیت الله رئیسی، واکسیناسیون همگانی علیه کرونا و دسترسی آسان به واکسن بود که شاهدیم امروز هیچ شهروندی در دورترین نقطه کشور نیز از نعمت واکسن محروم نیست و اکنون در استان سمنان ۹۳ درصد دُز اول و ۸۹ درصد دز دوم را تزریق کردند. 
استاندار سمنان اظهار کرد: اتفاق خوب و نتیجه بخش دولت در استان سمنان، سفر آیت الله رئیسی در آبان ۱۴۰۰ بود که از این محل، ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار اقتصادی و عمرانی تصویب و تاکنون بیش از ۹۲ درصد از آن جذب شد که ۱۴۶ مصوبه و حدود ۵۰۰ ریزپروژه را از این اعتبار شاهد بودیم.
وی تصریح کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ خانوده از محل سفر استانی ریاست جمهوری وام قرض‌الحسنه ۱۵ میلیون تومانی با اقساط ۶۰ ماهه دریافت کردند و پنج میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شد.
هاشمی افزود: در سفر رئیس جمهور به استان سمنان، تفاهم نامه یکی از شرکت‌های تولیدی استان با وزارت کشور به منظور خرید دو هزار دستگاه اتوبوس شهری برای سایر شهرهای کشور به ارزش هفت هزار میلیارد تومان امضا شد. 
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: ۵۶۴ طرح عمرانی با اعتبار یک هزار و ۵۰۱ میلیارد تومان در هفته دولت امسال بهره‌برداری می‌شود که اعتبار ۹۲ طرح از محل سفر استانی ریاست جمهوری است و ۸۰ طرح اقتصادی با اشغال ۴۴۴ نفر نیز در این هفته افتتاح می‌شود.
وی گفت: در قالب طرح اقدام ملی مسکن ۶۰ هزار واحد مسکونی طی چهار سال در استان سمنان احداث می‌شود که اکنون ساخت دو هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی آغاز شده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today