نماد آخرین خبر

«سایه» جمعه در رشت آرام می‌گیرد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
«سایه» جمعه در رشت آرام می‌گیرد

ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مراسم خاکسپاری استاد هوشنگ ابتهاج، روز جمعه ساعت ۹ صبح در رشت برگزار می‌شود.

رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه استاندار گیلان در همان روزهای ابتدایی درگذشت استاد ابتهاج برای انتقال پیکر وی به استان اعلام آمادگی کرد، اظهار کرد: پیکر استاد ابتهاج روز چهارشنبه به ایران انتقال می‌یابد و مراسم بزرگداشت وی نیز صبح پنجشنبه در تالار وحدت برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پیکر استاد ابتهاج پس از مراسم بزرگداشت تالار وحدت به رشت منتقل می‌شود، افزود: مراسم باشکوهی در روز جمعه ۹ صبح و با حضور خانواده استاد ابتهاج و اهالی فرهنگ و هنر در رشت برگزار می‌شود و پس از آن پیکر استاد ابتهاج در زادگاه وی یعنی رشت، به خاک سپرده می‌شود.
ثقتی تصریح کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم توسط مسئولان ارشد استان در حال انجام است تا مراسمی  در خور شأن استاد ابتهاج برگزار شود.
وی با بیان اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت استاد ابتهاج ماهیت بین‌المللی دارد، افزود: این امر نشان‌دهنده آن است که جمهوری اسلامی نسبت به جامعه نخبگانی نگاه تکریم‌گونه دارد.
وی تاکید کرد: در تلاش هستیم مراسم بزرگداشت به نحو احسن انجام شود.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran