نماد آخرین خبر

بارگیری نخستین محموله گاز مایع برای صادرات دریایی در بندرعباس

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بارگیری نخستین محموله گاز مایع برای صادرات دریایی در بندرعباس

ایرنا/ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان گفت: نخستین محموله صادرات دریایی گاز مایع (LPG) در مرحله بارگیری قرار گرفت.

احمد سالاری‌فر، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان اظهار کرد: تاسیسات گاز مایع بندرعباس با داشتن ۹ سکوی تخلیه و دو موتورخانه امکان تخلیه همزمان ۹ دستگاه گازکِش و پمپاژ فرآورده های آن از طریق خط انتقال ۱۶ اینچ به اسکله نفتی شهید باهنر بندرعباس را دارا است.
وی افزود: این موتورخانه از ۱۷ دستگاه پمپ و هفت دستگاه کمپرسور برای تامین فشار عملیاتی لازم برای انتقال گاز مایع بهره می‌برد.
سالاری‌فر ادامه داد: این پروژه با بهره‌گیری از ۴۳ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت متخصص حوزه های فنی و عملیاتی در رشته های مکانیک ابزار دقیق برق و ماشینِری اجرایی و عملیاتی شده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان ادامه داد: در این رویکرد متخصصان شرکت ملی پالایش پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بازمهندسی و عملیات فرآیندی ضمن رعایت تمامی دستورهای HSE و رعایت مقررات ایمنی در صنعت نفت برای نخستین بار در کشور بدون بهره‌برداری از مخازن ذخیره‌سازی گاز مایع، فرآیند انتقال از گازکش به کشتی را به طور مستقیم به اجرا در آورده‌اند.
سالاری‌فر اضافه کرد: با بهره‌برداری از این تاسیسات و تخلیه همزمان ۹ دستگاه گازکِش و بهره‌مندی از توان پمپ ها و کمپرسورها، امکان بارگیری دریایی به طور متوسط 6 هزار تُن گاز مایع در شبانه‌روز میسر شده است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today