نماد آخرین خبر

واکنش استاندار فارس به استعفای شهردار شیراز و انتصابش در استانداری

منبع
تسنيم
بروزرسانی
واکنش استاندار فارس به استعفای شهردار شیراز و انتصابش در استانداری

تسنیم/ استاندار فارس در واکنش به برخی از سوالات نسبت به انتصاب شهردار سابق شیراز به عنوان مدیرکل دفتر امور شهری توضیح داد.

 این کلانشهر در روزهای پایانی مردادماه با واقعه‌ای در مدیریت شهری روبه‌رو شد که پس لرزه‌های آن همچنان ادامه دارد و آن ماجرای استیضاح شهردار توسط شورای شهر بود.
این موضوع با چالش‌ها و کش و قوس‌های زیادی مطرح بود که روز 23 مردادماه رئیس شورای شهر شیراز در نشستی به جزئیات آن اشاره کرد. به گفته مهدی طاهری تفاوت دیدگاه و نگاه شورای ششم شیراز با شهردار از عمده‌ترین دلایل نارضایتی از عملکرد احسان اصنافی به عنوان شهردار بوده است.
مهدی طاهری در این نشست اعلام کرد که ماجرای استیضاح شهردار شیراز مربوط به 12 مردادماه است که به دلایلی از جمله اعلام‌ خبر کشف پیکر شهید اسکندری و مراسم تشییع این شهید همزمان با عاشورای حسینی به بعد از آن موکول شد.
در ادامه نیز روند استیضاح و درخواست اعضای شورا برای استعفای شهردار از سوی رئیس شورا به تفصیل بیان شد که در تاریخ 23 مردادماه خبر آن در خبرگزاری تسنیم نیز منتشر شده است.
اصنافی متولد شیراز و دانش آموخته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه شیراز است.
وی سابقه حضور در هیئت رئیسه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز را در کارنامه دارد و در دوره ششم نیز نائب رئیس شورای این شهر و پس از آن شهردار شد.
دو روز بعد از پذیرفتن استعفای احسان اصنافی به عنوان شهردار در یک اقدام غیرمنتظره حکم مدیرکل امور شهری برای شهردار مستعفی شیراز از سوی استاندار فارس زده شد‌. این انتصاب آن هم زمانی که اصنافی در دوره کمتر از یکساله فعالیت خود نتوانسته بود در امور شهری شیراز توفیقی حاصل کند واکنش‌های عمومی را در پی داشت.وی گفت: آقای اصنافی در سیل آخر شیرا  4 شبانه‌روز خانه نرفت یا در نوروز با دست شکسته پای کار بود، انسانی که چنین جهادی کار می‌کند ممکن است از دیدگاه من شهردار خوبی نباشد و شهردار بهتر از آن بشناسم بنابراین با عزت و احترام از آن سمت برکنار می‌شود تا یک شهردار بهتر انتخاب شود.استاندار فارس با تاکید بر اینکه بنا نیست افراد را نابود کنیم افزود: امروز عصر نیز با شورای شهر جلسه‌ای داریم تا شهردار بهتری برای شیراز انتخاب شود که موفق‌تر از اصنافی باشد.
ایمانیه درباره اینکه شهردار سابق شیراز به عنوان مدیرکل امور شهری منصوب شده است نیز تصریح کرد: این انتصاب بر این اساس است که باتوجه به تجربه‌ای که آقای اصنافی داشت بهتر می‌تواند به شهرهای فارس که کوچکتر از شیراز است کمک کند.
وی تاکید کرد: حرمت افراد باید حفظ شود و نباید در عزل و نصب‌ها به افراد بی‌حرمتی شود.
این موضوع درحالی است که محمدرضا هاجری، سخنگوی شورای شهر شیراز نیز روز یکشنبه در صحن علنی شورا از انتخاب شهردار شیراز تا نیمه شهریورماه خبر داد. 

 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online