نماد آخرین خبر

بررسی مشکلات طرح فولاد ازنا توسط رئیس کمیسیون صنایع مجلس

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بررسی مشکلات طرح فولاد ازنا توسط رئیس کمیسیون صنایع مجلس

ایرنا/ رئیس سازمان صمت لرستان گفت: مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با سفر به شهرستان ازنا در جریان مشکلات طرح راکد فولاد ازنا قرار گرفت.

بهمن جعفری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان پس از این بازدید اظهار کرد: مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا در زمینی به مساحت ۱۰۱ هکتار در منطقه ویژه شهرستان ازنا واقع شده است و سر مایه ثابت این مجتمع یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می باشد.
وی با بیان اینکه حوزه فعالیت این کارخانه تولید انواع ورق های فولادی است ادامه داد: ظرفیت اسمی آن تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال است و مواد اولیه این کارخانه از تختال (شمش فولادی) تشکیل می شود.
وی افزود:‌ طرح فولاد ازنا با پیشرفت فیزیکی ۷۷ درصدی  حدود ۲ سال گذشته به علت کمبود نقدینگی و مشکلات حقوقی برای سرمایه گذار متوقف شده است و در صورت بهره برداری یکهزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و یکهزار و ۶۰۰ فرصت شغلی غیرمستقیم دارد.
جعفری تاکید کرد:‌ با توجه به اینکه واحد ذوب آهن ازنا می تواند سهم بسزایی از اشتغال استان را تامین کند، تکمیل طرح مذکور از اولویت های استان به شمار می‌رود و امروز در دیدار رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه برررسی شد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy