نماد آخرین خبر

استان کرمان در عرصه دانش‌بنیان رتبه آخر کشور است

منبع
خبرگزاري دانا
بروزرسانی
استان کرمان در عرصه دانش‌بنیان رتبه آخر کشور است

خبرگزاری دانا/ گفت: استان کرمان در بحث دانش بنیان ها رتبه آخر کشور و وضعیت بسیار نامناسبی را دارد.

محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان با بیان اینکه در رابطه با حاشیه نشینی طرحی آماده شده و وزیر کشور هم از مناطق بازدید کرده اند، اظهار کرد: حذف حاشیه نشینی خیلی خوب است اما کرامت حاشیه نشینان باید حفظ شود.
استاندار کرمان ادامه داد: برخی گرفتار حاشیه نشینی شده اند، آنها انسان های شریفی هستند اما حاشیه نشینان مجرم نیستند.
وی افزود: پروژه هایی در اطراف کرمان از جمله انرژی های خورشیدی، لاستیک های فوق سنگین در نظر گرفته شده است که به زودی کلنگ خواهند شد و در این زمینه ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که هیچکدام با هزینه های دولتی نیست.
فداکار بیان کرد: شرکت سرمایه گذاری توسط خود شرکت های معدنی ایجاد می شود؛ پروژه هایی نیز نیاز به تامین مالی دارند که در این شرکت انجام می شود.
استاندار کرمان در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص  وضعیت دانش بنیان در استان کرمان اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال با پارک علم و فناوری و دانشگاه ها جلساتی گذاشته ایم و اخیرا قانون جهش دانش بنیان تصویب شده که قانون خیلی خوبی است.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان در بحث دانش بنیان ها رتبه آخر کشور و وضعیت بسیار نامناسبی را دارد، عنوان کرد: اختلافاتی در بحث پارک علم و فناوری استان وجود دارد و قرار بوده از دانشگاه هایتک مستقل شود که این مسئله باعث شده پارک علم و فناوری که زیرساخت اصلی شرکت های دانش بنیان است را نداشته باشیم.
فداکار در رابطه با بهره برداری از معادنی که به محیط زیست آسیب می رساند مانند گوغر که بدون کار کارشناسی مجوز صادر می شود، عنوان کرد: راجع به معادن و محیط زیست اختلافاتی وجود دارد که یا امکان توسعه سلب می شود یا اینکه محیط زیست نادیده گرفته می شود.
استاندار کرمان ادامه داد: توسعه باید اتفاق بیفتد و در کنار آن باید محیط زیست حفظ شود؛ در فناوری ها و برداشت ها باید مراعات شود و ابطال معدن و سرمایه گذاری ها مراحل خاص خودش را دارد؛ گاهی می توان راهکارهای جبرانی گذاشت تا در کنار بهره برداری، اشتغال هم حل شود زیرا این شمشیر دو لبه است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar