نماد آخرین خبر

افزایش ۱۲.۵ درصدی تعداد بیمه‌شدگان زنجانی در سال‌جاری

منبع
ايسنا
بروزرسانی
افزایش ۱۲.۵ درصدی تعداد بیمه‌شدگان زنجانی در سال‌جاری

ایسنا/ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان زنجان گفت: تعداد بیمه‌شدگان استان زنجان ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.

محمد اسماعیلی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستائیان و عشائر استان زنجان با اشاره به اینکه ۵۵ هزار و ۷ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی در استان هستند، اظهار کرد: افراد جذب شده در صندوق طی سال‌جاری به میزان ۱۲.۵ درصد از مدت مشابه سال قبل بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه کل اعضای فعال شامل ۳۶ هزار و ۵۰۸ نفر است که از این تعداد ۴۴۱۲ نفر بانوان هستند، افزود: تلاش شود تا علاوه بر حفظ تعداد مذکور، تعداد جذب‌شدگان بیشتر شود.
این مسئول با اعلام اینکه روستائیان، عشایر و افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند عضو صندوق بیمه روستائیان کشاورزان و عشایر شوند، ابراز کرد: رانندگان مناطق برون‌شهری، شاغلان در عرصه‌های صنایع‌دستی و کارگران فصلی نیز می‌توانند در عضویت صندوق قرار گیرند.
اسماعیلی با بیان اینکه تعداد کل مستمری‌بگیران صندوق ۴۹۸۶ نفر است که شامل مستمری‌بگیران بازنشستگی، فوتی و  از کارافتادگی است، اضافه کرد: شرط اولیه عضویت نزد صندوق داشتن سن بالای ۱۸ سال و کمتر از ۵۰ سال است.
وی خاطرنشان کرد: در این بیمه دولت به عنوان کارفرما، سهم ۱۰ درصدی حق بیمه مشمولان را تقبل کرده و فقط پرداخت ۵ درصد حق بیمه بر عهده بیمه‌گذار است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today