نماد آخرین خبر

کشف ۳۰ تن سم قاچاق در سروستان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کشف ۳۰ تن سم قاچاق در سروستان

ایسنا/ فرمانده انتظامی سروستان از کشف ۳۰ تن کود و سموم کشاورزی قاچاق، غیراستاندارد و تقلبی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

آرش بخشایی‌مطلق، فرماندار انتظامی سروستان اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی سروستان با اقدامات فنی و تخصصی از تولید سموم کشاورزی تقلبی در یک کارگاه غیرمجاز مطلع و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
به نقل از پلیس فارس، بخشایی مطلق افزود: ماموران در تحقیقات و بررسی‌های اولیه مطلع شدند افرادی در سطح حوزه استحفاظی سروستان با راه‌اندازی کارگاهی اقدام به توزیع سموم تقلبی با برندهای جعلی مختلف کرده و آنها را با روش‌های مختلف به فروش می‌رسانند.
وی با اشاره به اینکه ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی به همراه کارشناسان جهاد کشاورزی به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: در بازرسی از آن کارگاه تقریبا ۳۰ تن کود و سموم کشاورزی قاچاق، غیراستاندارد و تقلبی از نوع کارکون، آمونیوم، اوره، گرین سویل کلات آهن، آمپیر، فسفات، هومیک، اسید سولفوریک، دستگاه‌های ساخت تولید سموم و مخلوط کن، لیبل و پاکت‌هایی با مارک‌های تقلبی کشف شد.
فرمانده انتظامی سروستان با بیان اینکه کارشناسان اداره جهاد کشاورزی ارزش اقلام مکشوفه را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص ۲ نفر نیز دستگیر شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی، قاچاقچبان و برهم زنندگان نظم و امنیت به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online