صدا و سیما/ استاندار خراسان رضوی برای پیگیری حل مشکلات در خصوص رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از طریق بانک مرکزی قول مساعدت داد.

یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی عنوان کرد: در این رابطه تلاش می‌شود معاونت ارزی بانک مرکزی به نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان دعوت شود و به مشکلات فعالان اقتصادی رسیدگی کند.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص خراسان رضوی به لحاظ هم مرز بودن با کشور‌های همسایه و آسیای میانه، پیشنهاداتی در خصوص رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان وجود دارد.
نظری ادامه داد: موضوع تجارت در خراسان رضوی با توجه به میزان صادرات و هم مرزی استان با کشور‌های افغانستان و عراق بسیار حایز اهمیت است و باید پیشنهادات بخش خصوصی برای حل مشکلات در قالب بسته‌ای از طریق دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان گردآوری و به مسئولان مربوطه در تهران ارائه شود. 
استاندار خراسان رضوی گفت: در بهره گیری از ظرفیت‌ها و اختیارات خراسان رضوی در حل مشکلات فعالان اقتصادی نباید هیچ وقفه‌ای ایجاد شود و هر مجوزی که اختیار صدور آن در استان وجود داشته باشد صادر خواهد شد و مانعی در این زمینه وجود ندارد.
نظری افزود: لازم است که مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف جمع بندی و در قالب یک بسته پیشنهادی ارایه شود و این موضوع نباید وقفه‌ای در جریان تولید ایجاد کند.
علی‌اکبر لبافی، مسئول دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی نیز در این نشست به تشریح ۲ دستور کار دیگر ارایه شده در این نشست پرداخت و اظهار کرد: مشکلات ناشی از عدم صدور مجوز بهره برداری برای پارک صنعتی مهتاب و شهرک صنعتی غیردولتی در این نشست بررسی شد که مقرر شد مصوبه خرداد ماه دولت برای لکه‌های صنعتی اطراف شهر‌های تهران و کرج به خراسان رضوی نیز تسری یابد و از طریق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی موضوع پیگیری و پروانه بهره برداری برای واحد‌های این شهرک‌ها صادر شود.
لبافی افزود: در صورت تسری مصوبات مزبور به خراسان رضوی مشکلات ۱۱ شهرک صنفی – تولیدی اطراف مشهد که در حال ساخت است و لکه‌های صنعتی مانند شهرک غیردولتی فردوسی واقع در اطراف مشهد که با مشکلات و بحث‌های زیست محیطی درگیر هستند ساماندهی و برطرف خواهد شد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today