فارس/ معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از آمادگی کامل مدیران و مدارس این استان برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: هفت مدرسه با 30 کلاس درس برای نخستین بار مهر را تجربه می‌کنند.

حسین رشیدی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان بر اساس خودارزیابی صورت گرفته در سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان، از اعلام آمادگی تمام و کمال مدیران مدارس استان برای بازگشایی و آغاز مهرماه خبر داد.
وی تصریح کرد: با هدف آغاز مطلوب فعالیت‌های پرورشی و آموزشی مجموعه تعلیم و تربیت و بسترسازی مناسب در این زمینه، اقدامات و برنامه‌های پروژه مهر سال تحصیلی 1402 - 1401 از اوایل امسال تدوین و آغاز شد و با جدیت در مدارس و ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق 11 گانه استان در حال انجام است تا مهر امسال را پس از سه سال تعلیق فعالیت‌های حضوری، پرشورتر از گذشته آغاز کنیم.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: بیش از 130 هزار دانش‌آموز در یک‌هزار و 198 واحد آموزشی این استان با هشت هزار و 370 نیروی انسانی و عوامل اجرایی، مهر و بهار تعلیم و تربیت را آغاز می‌کنند.
رشیدی با بیان اینکه ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی برعهده اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان است، خاطرنشان کرد: با تلاش و اهتمام نوسازی مدارس، هفت آموزشگاه با 30 کلاس درس از آغاز مهر به سرجمع واحدهای آموزشی استان سمنان اضافه شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با اعلام برگزاری دوره‌های توانمندسازی نیروی انسانی، گفت: 186 هزار نفر ساعت از معلمان برای توانمندسازی و آمادگی مضاعف سال تحصیلی جدید با حضور در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت، اندوخته‌ها و دانسته‌های خود را به‌روز کرده و افزایش داده‌اند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به سهم تعیین‌شده ۵۰ درصدی در برنامه ششم توسعه برای آموزش‌های مهارتی، افزود: این رقم در سال گذشته به بیش از 47 درصد رسید که استان سمنان 11 درصد از میانگین کشوری بالاتر و رتبه نخست کشور را دارد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today