ایرنا/ سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: پنج هزار و ۷۴۷ دانش‌آموز لرستانی در ۵۰۵ مدرسه کانکسی مشغول به تحصیل هستند.

رضا عزتی،  سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: هم اکنون ۵۰۵ مدرسه کانکسی، ۱۱ مدرسه کپری و ۶۵ مدرسه سنگی در استان وجود دارد.
وی افزود: برای رفع این مشکل و فراهم کردن فضا و تجهیزات آموزشی این گونه مدارس، نیازمند جذب اعتبار و کمک خیرین هستیم تا این مدارس در استان برچیده شود و مدارس نوساز جایگزین شود.
عزتی یادآور شد: خوشبختانه با اقدامات جهادی همه چهار هزار و ۵۵۷ مدرسه استان آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی ۳۴۸ هزار ۹۶۵ دانش‌آموز را دارند.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان یادآور شد: از این تعداد ۳۰۵ هزار و ۹۰۶ نفر در مدارس دولتی و ۴۳ هزار و ۵۹ نفر در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل می شوند که ۱۶ هزار معلم کار تعلیم و تربیت آنها را بر عهده دارند.
وی تصریح کرد: امسال سه هزار و ۸۸۷ مدرسه دولتی و ۶۷۰ آموزشگاه غیردولتی در لرستان آماده میزبانی از دانش آموزان هستند.
عزتی تعداد کلاس اولی های سال تحصیلی جدید را در لرستان ۳۲ هزار و ۱۲ نفر برشمرد و ادامه داد: همچنین ۸۲ هزار و ۹۱۷ نفر دانش آموز دوره متوسطه اول و ۶۸ هزار و ۳۷۲ دانش آموز دوره متوسطه دوم خواهند بود.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: ۲۷ هزار و ۱۲ نفر مدیران مدارس، معلمان و نیروهای خدماتی و اداری جامعه فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش لرستان را تشکیل می دهند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy