ایرنا/ اقشار مختلف مردم ارومیه پس از اقامه نماز جمعه علیه حرکت‌های هنجارشکنانه اخیر، با برگزاری راهپیمایی گسترده، نفرت و انزجار خود را از حرکات اعلام کردند.

این راهپیمایی بلافاصله پس از برگزاری نمازجمعه این هفته از مقابل مصلای امام خمینی(ره) تا ابتدای خیابان پزشکیان با حضور هزاران نفر از مردان، زنان، جوانان، نوجوانان، دختران و پسران برگزار شد.
مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فتنه گر، با مشت محکم می‌زند این ملت بر دهان دشمنان ولایت، فتنه گر منافق در ایران ماندنی نیست، خواسته ملت ما اجرای امر امام، مرگ بر مزدور فتنه گر از جمله مهمترین شعارهایی بود که مردم ارومیه در این راهپیمایی سر دادند.
در این راهپیمایی که با حضور پرشور مردم برگزار شد، راهپیمایان پلاکاردهای نیز در دست داشتند که مضمون آنها حمایت از نیروی انتظامی، نیروهای امنیت آفرین، حمایت از انقلاب اسلامی و ابراز انزجار از دشمنان نظام مقدس اسلامی، فتنه آفرینان و اغتشاش‌گران بود.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی همچنین با صدور قطعنامه‌ای، اقدامات آشوبگران و حرکات هنجارشکن اخیر از جمله هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن مجید و پیامبر اعظم(ص) را محکوم کردند.
راهپیمایان در این قطعنامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، جانبازان غیور، آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز جبهه های نبرد حق علیه باطل در هشت سال جنگ تحمیلی، اعلام کردند که آمده‌ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت بخش و دشمن شکن خود، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدای والامقام نفرت و انزجار و خشم انقلابی خود را از اینگونه جنایات و خباثت های سران فتنه و عوامل مزدور و سرسپردۀ داخلی شان فریاد کرده و با فریادهای کوبندۀ شعار «الله اکبر ـ خامنه‌ای رهبر»، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام می‌کنیم.
در بخشی دیگری از این قطعنامه آمده است: جنایت و خباثت عده‌ای معدود از عناصر خود فروخته و فریب خورده و مزدوران سرسپرده در اهانت بی شرمانه به ساحت قدسی و آتش زدن کتاب رحمت و حِکمت، قرآن مجید و اهانت وقیحانه به مقدسات و ارزش‌های دینی و اعتقادات عمومی و به آتش کشیدن تعدادی از مساجد و هتک حرمت حجاب و عفاف بانوان محترمه را کاملاً مردود و شدیداً محکوم می‌کنیم.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی در ادامه اعلام کردند: ما حاضران در این تجمع مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال و امنیت نیروی انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که با تقدیم شهدای عزیز حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان برکفان می‌خواهیم تا با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today