باشگاه خبرنگاران/ استاندار فارس با اشاره به اینکه فارس یک استان علمی و دانشی است که همه کشور روی این استان به لحاظ علم و دانش حساب می‌کنند، گفت: برای این استان کیفیت تدریس و کیفیت آموزش و پژوهش در دبیرستان و دانشگاه‌ها مهم است.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در آیین آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان فارس در دبیرستان شبانه روزی حضرت معصومه (س) عشایری شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز از بازگشایی حضوری مدارس استان پس از دو سال، ابراز خرسندی کرد.
استاندار فارس گفت: استان فارس یک استان علمی و دانشی است که همه کشور روی این استان به لحاظ علم و دانش حساب می‌کنند و برای این استان کیفیت تدریس و کیفیت آموزش و پژوهش در دبیرستان و دانشگاه‌ها مهم است.
ایمانیه با اشاره به انتخاب مدرسه شبانه روزی دخترانه عشایری حضرت معصومه (س) به عنوان محل برگزاری مراسم نمادین به صدا درآوردن زنگ سال جدید، گفت: این انتخاب نشان از ذوق و سلیقه مسوولان و توجه ویژه آنان به آموزش و پرورش عشایری است و بسیار خرسندیم از اینکه آغاز سال تحصیلی را از مدرسه عشایری شروع کردیم.
استاندار فارس گفت: دختران جوان باسواد و باغیرت عشایر ما که در این مدرسه تحصیل می‌کنند نمادی هستند برای تمام دانش‌آموزان استان که با همت، با غیرت و با احساس انگیزه بالا بتوانند در کسب علم و دانش تلاش کنند و کشور ما را در مسیر پیشرفت و توسعه پیش ببرند.
او از ایجاد یک طرح ابتکاری در استان در قالب طرح «جوانان گام دوم انقلاب» خبر داد و گفت: همانطور که فارس همیشه پیشرو بوده در طرحی با همت تعدادی از جوانان خودجوش و با همکاری آموزش و پرورش استان، کار خود را از چهار ناحیه شیراز در راستای توسعه فرهنگ گام دومی که مبتنی بر فعالیت‌های جهادی و با انگیزه است کار خود را شروع کرده اند و به دنبال توسعه آن در کل استان و کشور هستیم.
ایمانیه گفت: امسال بیش از ۹۴۰ هزار دانش‌آموز در سراسر استان وارد مدارس خواهند شد و تمامی تمهیدات بازگشایی حضوری مدارس استان اندیشیده شده است و دانش‌آموزان در بیش از ۴۲ هزار کلاس درس حاضر می‌شوند.
در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۹۲ شهید دبیرستان ماندگار عشایری شهید بهشتی دردوران دفاع مقدس، از محمد علیخانی از پزشکان برجسته و چهره‌های علمی و دانش‌آموز نه چندان دور مدارس عشایر فارس و همچنین از یکی از جانبازان عشایر سرافراز استان؛ محمد جعفری، جانباز ۷۰ درصد نیز قدردانی شد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online