مهر/ شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز سوم مهرماه با میانگین ۱۲۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای شهرداری اصفهان، هوای این کلانشهر هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۵، خیابان استانداری با شاخص ۱۴۲، پروین با شاخص ۱۲۸ و رودکی با شاخص ۱۳۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.
با توجه به اینکه برای ارسال داده‌های ایستگاه‌های پایش هوا در مناطق مختلف شهر و استان اصفهان از خطوط ایرانسل استفاده می‌شود، قطعی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه سبب اختلال و نبود دسترسی به دیتای ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در خیابان‌های پروین، کاوه، میرزا طاهر و رهنان شده است.
پیش‌تر نیز هشت ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان‌های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع بود.‌
امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۸۱ و سگزی با شاخص ۷۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today