مهر/ سرپرست آموزش و پرورش لرستان با اشاره به هدف‌گذاری تحصیل ۵۰ درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی گفت: در حال حاضر تنها ۲۲ درصد دانش‌آموزان در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند.

رضا عزتی، سرپرست آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را با اقتدا به حضرت علی (ع) در هنرستان‌های استان آغاز کردیم و در آن دو هدف را دنبال می‌کنیم هدف اول در راستای تحقق شعار سال، هنرستان‌ها را به سمت تولید سوق دهیم و هدف دوم دانش آموزان را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هدایت کنیم.
وی به توازن رشته‌ها در هدایت تحصیلی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: تا افق ۱۴۰۴ برنامه این هست که ۵۰ درصد دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هدایت شوند تا بخشی از مشکل بیکاری در استان رفع شود.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه اکنون فقط ۲۲ درصد دانش آموزان استان به این رشته‌های فنی و کاردانش گرایش دارند اظهار کرد: ما برای اینکه توازن رشته‌ها برقرار شود نخست نیازمند تبیین و فرهنگ سازی در مورد رشته‌های فنی برای خانواده‌ها هستیم و ثانیاً بستر لازم را با همکاری سایر دستگاه‌های ذی ربط برای تحصیل دانش آموزان در این رشته‌ها فراهم کنیم.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy