ایرنا/ همزمان با ۲۸ صفر سالروز رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، هزاران نفر از مردم مومن و ولایتمدار اراک روز یکشنبه به دعوت هیات‌های مذهبی و موکبداران این شهر در اجتماعی بزرگ اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران توسط اغتشاشگران را محکوم کردند.

مردم فهیم، با بصیرت، انقلابی و زمان شناس اراک در این آیین ضمن محکوم کردن اقدامات چند روز اخیر اغتشاشگران و سرسپردگان به بیگانگان و منافقان، با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند. 
جوانان، نوجوانان، زنان و مردان اراکی در این آیین با در دست داشتن پرچم پرافتخار ایران اسلامی، قرآن مجید، تمثال مقام معظم رهبری، شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا بار دیگر با آرمان های امام راحل بیعت بستند تا از ارزش‌های اسلام حمایت کنند.
مردم ولایتمدار و دوست دار اهل بیت(ع) اراک از ساعات اولیه صبح امروز در میدان شهدا اجتماع کردند و ضمن برپایی عزاداری در سوگ پیامبر گرامی اسلام و امام حسن مجتبی(ع) با سرداد شعارهایی همچون «هتک مقام شامخص رسالت  باشد نشان پستی و حقارت»، « این نقشه جدید مشترکین است   واهمه از عزت مسلمین است»، « ما وارث پیغمبریم  آماده جان دادنیم»، « هتک حریم قرآن نقشه آمریکایی   نتیجه اش تفرقه و جدایی» و «ما در قبال فتنه ها بصیریم  خاری به چشم دشمنان دیدنیم» خشم و انزجار خود را از اغتشاشگران و برهم زنان نظم عمومی فریاد زدند.
مردم مومن اراک سپس از مسیر خیابان محسنی و شیخ فضل الله نوری به سمت میدان سرداران و مصلی بیت‌المقدس این شهر حرکت کردند و در طول مسیر نیز همنوا با مداحان اهل بیت(ع) به عزاداری برای پیامبر گرامی اسلام و امام حسن مجتبی(ع) مرثیه خوانی پرداختند. 
«نیروی انتظامی باعث امنیت است، پیروی از رهبری باعث هر عزت است، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، عامل اغتشاشات آمریکاست عامل این جنایت آمریکاست» از دیگر شعارهای راهپیمایان اراک بود که در طول مسیر به سمت مصلی بیت المقدس فریاد می زدند.
شرکت کنندگان در پایان این اجتماع بزرگ با قرائت قطعنامه‌ای، اقدامات آشوبگران و حرکات هنجارشکن اخیر آنان از جمله هتک حرمت به ساحت قرآن کریم را محکوم و پشتیبانی و حمایت خود از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشان دادند.
نظیر این آیین در دیگر شهرهای استان مرکزی از جمله ساوه، زرندیه، تفرش، دلیجان، محلات و خمین نیز برگزار شد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today