صدا و سیما/ همزمان با بازگشایی مدارس گشت‌های انتظامی در محیط‌های اطراف مدارس، فعال و به منظور پیشگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور تلاش خواهند کرد.

سرهنگ ایرج خانی پور، جانشین انتظامی استان زنجان از آغاز اجرای تمهیدات ترافیکی و انتظامی ویژه بازگشایی مدارس با حضور هدفمند پلیس در این استان خبر داد و اظهار کرد: با فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و بازگشایی مدارس پلیس استان با اتخاذ تمهیدات ویژه، نظیر برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف، کنترل خودرو‌های سرویس مدارس و به کارگیری نیرو‌های خود به صورت پیاده در مسیر تردد دانش آموزان به استقبال شروع سال تحصیلی جدید رفت. 
جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: در سال تحصیلی جدید پلیس به صورت محسوس و نامحسوس برای افزایش ضریب امنیت دانش آموزان در اطراف مدارس فعالیت خواهد کرد و ماموران انتظامی این استان آمادگی لازم برای ایجاد نظم و امنیت و روان‌سازی ترافیک را دارند.
سرهنگ ایرج خانی پور اظهار داشت: با بازگشایی مدارس گشت‌های انتظامی در محیط‌های اطراف مدارس و مسیر‌های تردد دانش آموزان، فعال و به منظور پیشگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور تلاش خواهند کرد.
سرهنگ خانی پور با اشاره به نقش مهم والدین در پیشگیری از حوادث ترافیکی برای دانش آموزان در مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس گفت: همکاری لازم را با مسئولان مدارس در انتخاب سرویس‌های ویژه نقل و انتقال دانش آموزان داشته باشند و پلیس راهنمایی و رانندگی برابر وظایف ذاتی خود علاوه بر انتظام بخشی به عبور و مرور ساماندهی سرویس‌های مدارس را نیز با جدیت پیگیری می‌کند.
وی با اشاره به استفاده پلیس از ظرفیت‌های محلی مانند پلیس افتخاری و همیاران پلیس برای سهولت تردد دانش آموزان، ادامه داد: رعایت قوانین و توجه به توصیه و نکات پیشگیرانه و همکاری والدین و دانش آموزان با پلیس می‌تواند در جلوگیری از بسیاری ناهنجاری‌ها تاثیرگذار باشد.
جانشین انتظامی استان زنجان با بیان اینکه رضایت شهروندان بزرگترین پشتوانه پلیس در اجرای مأموریت‌ها است، گفت: ارتقای احساس امنیت در جامعه بسیار مهم‌تر از وجود امنیت است که ثمره آن اعتماد مردم به پلیس بوده و این مهم، پلیس را در انجام وظایف خود کمک می‌کند.
سرهنگ خانی پور در پایان با اشاره به اینکه مرکز فوریت‌های پلیسی در مهرماه با اولویت ایجاد امنیت مدارس فعالیت خواهد کرد و مردم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در اطراف مدارس می‌توانند با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today