صدا و سیما/ معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه دستگاه ام.ار.آی تا پایان سال با هدف توسعه امکانات و تجهیزات مراکز پزشکی به استان اردبیل ارسال می‌شود.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح طرح‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره)، با اشاره به اختصاص سه دستگاه ام.ار.آی به استان اردبیل تا پایان سال اظهار کرد: در خصوص سایر کمبودها در حوزه تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی و همچنین مراکز درمانی نیز بررسی‌های لازم با مسئولان دانشگاه انجام شد.
وی با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت در دولت سیزدهم ادامه داد: عدالت و تعالی نظام سلامت شعار و رویکرد وزارت بهداشت در دولت مردمی بوده و رسیدگی به استان‌های محروم و تعالی نظام سلامت در مناطق برخوردار از اولویت‌های وزارت بهداشت است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اصلاح سقف تعرفه بخش دولتی، اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری و رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه درمان از جمله اقداماتی بوده که در طول ۱۰ ماه گذشته توسط معاونت درمان وزارت بهداشت انجام شده است.
کریمی ادامه داد: با اجرای طرح عدالت عمومی در بهداشت و درمان استان‌ها، شاهد یک جهش چشمگیر در ۲ حوزه فوق خواهیم بود و بخش عمده مشکلات زیرساختی، عمرانی و تجهیزات استان‌ها رفع خواهد شد.
وی با بیان اینکه توجه ویژه به استان‌های کم برخوردار و محروم همچون استان اردبیل در حال پیگیری است‌، گفت: تعدادی از بیمارستان‌های اردبیل قدیمی بوده و با توجه به این موضوع، خدمات در شأن مردم استان اردبیل به شکل مطلوب ارائه نمی‌شود و جایگزینی چند بیمارستان جدید و تجهیز مراکز درمانی در دستور کار قرار دارد.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بهره‌برداری طرح‌های درمانی مطلوب در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل به ارزش ۵۴۰ میلیارد تومان خبر داد و افزود: با افتتاح این طرح‌ها سرعت تشخیص و درمان بیماران به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today