ایرنا/ فرمانده پلیس‌راه جاده کندوان گفت: رانندگان به‌علت مه‌آلود بودن و بارندگی خفیف در این محور پرتردد نکات ایمنی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

سرگرد محمد احمدی، فرمانده پلیس‌راه جاده کندوان، اظهار کرد: با توجه به گزارش های هواشناسی و بازدید میدانی همکاران از نقاط مختلف این محور، حرکت خودروها به علت مه‌آلودگی تونل کندوان، سیاه بیشه، پل زنگوله و پیچ هزار چم به کندی انجام می گیرد و ضرورت دارد خودروها در چنین مواقعی علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه بلکه چراغ خودروها را روشن کنند.
وی افزود: در زمان حاضر ترافیک در نقاطی از این محور ارتباطی از جمله محدوده تونل کندوان، پیچ هزار چم، منطقه مرزن آباد از سمت جنوب به شمال و برعکس روان و نیمه سنگین است.
احمد اسدی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران نیز وضعیت هوای منطقه سیاه بیشه را ابری همراه با مه غلیظ اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر دمای هوا در این منطقه ۱۳ درجه سانتیگراد است. 
وی افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در منطقه، وضعیت مه آلودگی منطقه تا آخر امروز ادامه خواهد داشت و از بعد از ظهر فردا خواهیم بود.
هواشناسی مازندران امروز در گزارشی با اشاره به استقرار سامانه جدید که با بارش باران و کاهش محسوس دما همراه بود، پیش‌بینی کرد که با خروج این سامانه از اواخر وقت امروز، جو پایداری در استان حاکم خواهد شد و دمای هوا بتدریج روند افزایشی را در پیش خواهد گرفت.
سامانه جدید بارشی که از اواخر وقت روز شنبه وارد مازندران شد و تا پایان امروز دوشنبه فعال خواهد بود علاوه بر بارندگی، با کاهش محسوس دما نیز همراه است بگونه‌ای که دمای هوا در شهرهای ساحلی و جلگه‌ای در روز دوشنبه در مقایسه با روز شنبه با ۴ تا هفت درجه کاهش بین ۲۲ تا ۲۸ و در مناطق کوهستانی نیز با هفت تا ۱۰ درجه کاهش بین ۱۵ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today