صدا و سیما/ استاندار اردبیل گفت: در سطح استان به خصوص مرکز استان نیازمند افزایش دو برابری تعداد تخت‌های بیمارستانی هستیم.

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل عنوان کرد: استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان دچار عقب ماندگی‌های جدی اعم از تهیه تجهیزات پزشکی و ارتقای سطح کیفی تجهیزات موجود، توسعه فضا و تخت بیمارستانی و افزایش فضای آموزشی علوم پزشکی است.
استاندار اردبیل گفت: کاهش و رفع عقب ماندگی‌های جدی حوزه بهداشت و درمان برخی از استان‌های کم برخوردار کشور همچون استان اردبیل، به صورت ویژه در دستور کار دولت است.
عاملی افزود: در حال حاضر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل کمتر از ۲ هزار تخت است که بر اساس آمار جمعیت و نظر متخصصان حوزه بهداشت و درمان، باید تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل به ۳ هزار و ۷۰۰ تخت افزایش پیدا کند و احداث یک بیمارستان با ظرفیت ۵۴۰ تخت در حال انجام بوده و احداث یک بیمارستان یک هزار تخت خوابی در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: دستگاه MRI پارس آباد تا پایان سال جاری نصب شده و در تشخیص و درمان بیماری‌های گوناگون پیشرفت مطلوبی حاصل خواهد شد.
استاندار اردبیل با اشاره به برخی تجهیزات پزشکی مورد نیاز شهرستان مشگین شهر گفت: تا پایان سال جاری تست ورزشی، ماموگرافی و برخی تجهیزات مورد نیاز در این شهرستان مستقر خواهد شد.
عاملی ادامه داد: در سایر شهرستان‌های استان، تجهیزات بیمارستانی و پیش بیمارستانی لازم تحویل داده شده و یا مراحل اداری را طی می‌کند.
او گفت: امروز تعدادی از پروژه‌های درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) همچون آنژیوگرافی هیبرید، سی تی اسکن اورژانس و واحد تصویربرداری مداخله‌ای به بهره‌برداری رسید که بخش قابل توجهی از این تجهیزات، بسیار پیشرفته بوده و با وجود تیم‌های متخصص تجهیزات، شاهد جهش بی‌سابقه در تشخیص و درمان برخی از بیماری‌ها خواهیم بود.
استاندار اردبیل گفت: استقرار رادیو تراپی دوم و افزایش تعداد مورد نیاز آمبولانس‌ مرکز استان در دستور کار بوده و علاوه بر این، اقدامات لازم جهت ورود تجهیزات ناباروری در مرکز استان و شهرستان پارس آباد در حال انجام است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today