فارس/ مسئول هماهنگ‌کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: با رضایت خانواده مرحوم محمدجواد میرزایی، سومین اهدای عضو سال جاری در رفسنجان رقم خورد و به سه بیمار نیازمند جان دوباره بخشید.

زهرا عظیمی، مسئول هماهنگ‌کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: مرحوم محمدجواد میرزایی که در تاریخ ۲۶ شهریورماه امسال با عدم هوشیاری به مرکز درمانی علی‌بن‌ابیطالب(ع) منتقل شده و در بخش آی‌سی‌یو ۲ بستری شده بود، دوم مهرماه جاری مرگ مغزی وی توسط تیم تشخیص تایید و کبد و دو کلیه وی صبح امروز به بیمارستان ابن سینای شیراز ارسال شد تا به بیماران نیازمند عضو، زندگی دوباره ببخشد.
مسئول هماهنگ‌کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اهدای عضو را از ارزشمندترین و زیباترین فداکاری‌های انسانی و اوج بخشندگی دانست و افزود: کاری که شاید سخت‌ترین و تلخ‌ترین لحظه زندگی خانواده یک فرد دچار مرگ مغزی باشد و امیدوارم که این فرهنگ هرچه بیشتر در رفسنجان گسترش پیدا کند.
وی در پایان از تلاش‌های کارکنان بخش‌های icu۲، اتاق عمل، متخصصان بیهوشی و پزشکان جراحی و تمامی افرادی که در فرایند اهدای عضو این مرد ۵۸ ساله تلاش کرده‌اند، قدردانی کرد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar