ایرنا/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از ۵۶ هزار زائر ایرانی و ۴۱۵ زائر پاکستانی در پنج موکب میقات‌الرضا(ع) استان پذیرایی و از خدمات مختلف بهره‌مند شدند.

پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: این موکب‌ها در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و امامزاده سیدعلی نهبندان، امامزادگان باقریه بیرجند، امامزاده زید قاین و امام رضا(ع) در  شهر خضری دشت بیاض در حال پذیرایی از زائران حرم رضوی هستند.
وی بیان کرد: در این موکب‌ها ۱۰۰ خادم، خدماتی از جمله اطعام، پخت نان و خدمات پزشکی به زائران امام هشتم ارائه می‌دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد موکب‌ها به هفت مورد افزایش یافته است، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های استان در دهه آخر ماه صفر پذیرایی از زائران پاکستانی عازم مشهد مقدس است که تاکنون بیش از ۴۱۴ نفر از خدمات بهره‌مند شده‌اند.
وی تصریح کرد: این موکب‌ها تا بعد از بازگشت زائران ایرانی و پاکستانی دایر خواهند بود تا نسبت به ارائه خدمات پزشکی و پذیرایی زائران اقدام شود.
بخشی‌پور عنوان کرد: زائران پاکستانی از مرز چابهار و میرجاوه وارد کشور می‌شوند و سپس با اتوبوس‌های ایرانی جا به‌جایی آنان صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم شهادت امام رضا(ع) در بقاع متبرکه و امامزادگان استان، یادآور شد: همچنین در هشت بقعه متبرکه استان عزاداران اطعام می‌شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: چهار مبلغ و روحانی از استان قم و ۱۰ مبلغ بومی استان در این برنامه‌ها فعالیت می‌کنند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today