صدا و سیما/ سه خیّر شهر «دریان» شهرستان شبستر با صرف ۳۲ میلیارد تومان یک مخزن آب ۲۰ هزار مکعبی برای مردم این شهر می‌سازند.

محمد خانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: ساخت مخازن ذخیره آب جزء ضروریات منطقه دریان بود که با کمک خیران در کمترین زمان ممکن احداث خواهد شد.
محمد خانی افزود: هزینه ساخت این مخازن ۳۲ میلیارد تومان است که با کمک خیّران خانم نرگس صنوبری و آقایان  علیقلی بنایی و اکبر شفایی اجرا و همچنین با چهار میلیارد تومان یک حلقه چاه در کنار این منبع آب احداث خواهد شد.
وی هدف از ساخت مخازن ذخیره آب را جلوگیری از هدررفت آب شرب و صرفه‌جویی در مصرف آب همچنین کمک به آبرسانی به چند روستای اطراف این شهر و پایدارسازی آب شرب درا ین منطقه عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی افزود: شرایط موجود منابع آب باید ما را به سمت دغدغه‌مند بودن در خصوص مدیریت مصرف سوق دهد، چرا که استان ما یکی از کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور است و به دلیل مصرف بالای همشهریان، دارای حجم آب تجدیدپذیر بسیار کمی بوده و روند مصارف آب در استان با محدودیت‌های ذاتی منابع استان منطقی نیست.
دریان با جمعیتی حدود چهار هزار و ۱۳۸ نفر یکی از شهر‌های آذربایجان‌شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان شبستر در ۲ کیلومتری شمال خامنه، هفت کیلومتری شرق شبستر و ۶۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده است؛ «دریان» در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ خورشیدی با تصویب هیأت وزیران به شهر ارتقاء یافت.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today