صدا و سیما/ مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: مهرماه پنج جشنواره گردشگری کشاورزی در شهرستان برگزار می‌شود.

سیدمهدی میرباقری، مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر اظهار کرد: مهر ماه برگزاری جشنواره شیره‌پزی سنتی مانیزان، خوشه برتر انگور، جشن برداشت انگور، جشنواره شوریجات سامن و جشنواره گردو و بادام علی‌آباد دمق برگزار می‌کنیم.
او افزود: مشارکت مردم به ویژه در جوامع محلی و روستایی، برپایی غرفه‌های فروش محصولات کشاورزی، ایجاد نشاط و شادابی در روستاها، معرفی ظرفیت‌های روستایی در حوزه کشاورزی به عنوان روستا‌های هدف گردشگری و جذب و ماندگاری هر چه بیشتر گردشگران را از اهداف مهم برگزاری این جشنواره‌ها برشمرد.
میرباقری افزود: امسال دوازدهین دوره جشنواره شیره‌پزی سنتی هشتم مهر در روستای هدف گردشگری مانیزان برگزار می‌شود.
مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر با اشاره به برداشت انگور از تاکستان‌های این شهرستان از ۲۰ شهریور، تصریح کرد : برداشت انگور در ۱۱ هزار هکتار باغ این شهرستان دارای قدمت بسیار طولانی است که از دیرباز کار برداشت انگور، تبدیل آن به سبزه و تهیه دیگر مشتقات انگور، در روستا‌های ملایر با برپایی آئین‌هایی همراه است.
میرباقری تاکید کرد: به دلیل تقارن ماه صفر با برپایی جشن برداشت انگور و خوشه برتر، برگزاری این جشنواره به هشتم مهر موکول شد که همزمان با آئین جشن برداشت انگور، جشنواره خوشه برتر نیز در روستای جوزان برگزار خواهد شد.
او بهبود کمی و کیفی تولید محصولات، مدیریت بهتر باغ ها، مبارزه بهتر با آفات و بیماری، تغذیه مناسب، زمان‌بندی بهتر آبیاری باغ‌ها و تشویق باغداران برای افزایش تولید و توسعه باغ‌ها را از جمله مزیت‌های برپایی جشنواره خوشه برتر برشمرد و افزود: امسال دهمین جشنواره ملی خوشه برتر در شهر جهانی انگور برگزار می‌شود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today