فارس/ مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: بیش از ۴۵ درصد کانون بیماری‌های دامی در همدان نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است.

محمودرضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی همدان اظهار کرد: با حمایت‌های صورت گرفته در استان بیش از ۴۵ درصد کانون بیماری‌های دامی در همدان نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است. 
وی توجه به مقوله بهداشت و سلامت عمومی جامعه را مهم عنوان کرد و گفت: از هر اقدامی که بهداشت مردم را تهدید کند کوتاهی نخواهیم کرد و اگر پشتیبانی مسئولان ارشد استان و شهرستان ها نباشد، دامپزشکی برای سلامت مردم نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان کنترل، نظارت و حفظ سلامت فرآورده‌های خام دامی و به تبع آن حفظ سلامت مصرف‌کنندگان را از اولویت‌های اصلی دامپزشکی برشمرد و افزود: نگاه ویژه به مقوله بهداشت و سلامت جامعه بیش از پیش مورد نیاز است. 
رسولی با بیان اینکه همکاران ما در اداره دامپزشکی رسالت خود را به نحو احسن در حوزه‌های مختلف دامپزشکی، به ویژه در حوزه پیشگیری، حفظ سرمایه‌های دامی و تامین سلامت و بهداشت عمومی انجام می‌دهند گفت: امروز تنظیم بازار و امنیت غذایی و ملی ما بسیار وابسته به تولیدات داخلی است و وظیفه داریم با پشتیبانی از بهره‌برداران حوزه دامپزشکی علاوه بر پایداری اشتغال در زمینه بهداشت و تولید نیز، آنها را یاری دهیم.
وی با تاکید به اینکه در حال حاضر هیچ کشتارگاه سنتی در استان وجود ندارد تصریح کرد: تمام کشتارگاه‌های همدان صنعتی و مجهز به پیش‌سرد هستند که همین موضوع یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه بیماری خطرناک تب هموراژیک کریمه کنگو و باعث از بین رفتن این ویروس می‌شود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today