ایکنا/ فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به فعالیت سه قرارگاه تخصصی ذیل بسیج سازندگی استان گفت: احداث ۲۰۰ خانه محرومان به همت جهادگران استان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و تا پایان سال انجام می‌شود.

حسین زارع‌کمالی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اظهار کرد: بسیج سازندگی امروز با همان روحیه ابتدای انقلاب اسلامی و رویکرد مقاومت و ایستادگی با هم افزایی مردم و مسئولان استان در رکاب بوده و برای حل مشکلات و معضلات جامعه در تلاش هستند و ان‌شاءالله بتوانیم با این روحیه آلام و مشکلات مردم را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: در بسیج سازندگی سه قرارگاه اقتصاد مقاومتی، سازندگی و محرومیت‌زدایی و جهادی راه‌اندازی و در حال فعالیت هستند که در قالب قرارگاه سازندگی صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغالزایی و مردم‌یار راه‌اندازی و به ارائه خدمات می‌پردازند.
زارع‌کمالی احداث نیروگاه‌های خورشیدی در قالب طرح جهاد روشنایی، ایجاد نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی، ارائه آموزش‌های مهارت‌افزایی در قالب مدرسه اقتصاد مقاومتی، پرداخت تسهیلات حمایتی و ایجاد کارگاه‌های اشتغالزایی و... را از دیگر اقدامات در قرارگاه اقتصاد مقاومتی بیان کرد.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اقدامات قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی گفت: ساخت کارگاه‌های اشتغالزایی و ساخت و مرمت منزل محرومان از جمله اقدامات در ذیل این کارگروه است که امسال ساخت ۲۰۰ خانه محرومان در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد و این آمادگی وجود دارد تا نسبت به ساخت خانه افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز اقدام شود.
وی جهادآبرسانی را از دیگر اقدامات در ذیل این کارگروه بیان کرد و گفت: هم اکنون ۵۸ روستا و ۶ مجتمع در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد که ان‌شاءالله تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.
زارع‌کمالی بهسازی معابر و جاده بین مزارع روستایی را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: امروز گروه‌های جهادی علی رغم اولویت محله محور بودن فعالیت‌ها، عملکرد بسیار خوبی در رشته‌ها و فعالیت‌های تخصصی در استان‌های همجوار رقم زده است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today