ایسنا/ مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش پنج درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان در مدت زمان ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در خصوص میزان مصرف گاز در خراسان رضوی اظهار کرد: در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ رقمی بالغ بر ۵ میلیارد و ۸۵۹ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۵ میلیارد و ۵۸۷ میلیون متر مکعب بود.
وی با اشاره به رشد گازرسانی به بخش‌های مختلف استان در سال جاری افزود: میزان مصرف گاز طبیعی نیمه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۷۲ میلیون متر مکعب افزایش داشت.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: مصرف گاز طبیعی استان در ۶ ماهه اول امسال به ترتیب در بخش نیروگاهی ۲ میلیارد و ۶۱۵ میلیون متر مکعب، خانگی و عمومی ۲ میلیارد و ۱۴۵ میلیون متر مکعب، حمل و نقل ۴۱۳ میلیون متر مکعب و صنایع فولاد و سیمان ۶۸۶ میلیون متر مکعب بوده است.
افتخاری تصریح کرد: بخش خانگی و عمومی با ۹.۲ درصد و حمل و نقل با ۸.۱ درصد بیشترین میزان افزایش گازرسانی سال جاری را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به موج گرما در تابستان ۱۴۰۱ شبکه گازرسانی به نیروگاه‌های استان به صورت ۱۰۰ درصد پایدار بوده و ۴۴ درصد کل گاز استان برای تولید برق مصرف شده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today