صدا و سیما/ مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد گفت: با توجه به استقبال خوبی که از موزه تشریفات و بین‌الملل شهرداری این کلان‌شهر انجام شد، دومین موزه رسمی شهرداری یزد با عنوان «موزه بلدیه» راه‌اندازی خواهد شد.

حامد سلطانی، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته اشیای با ارزش بسیاری در شهرداری وجود داشت که شرایط نگهداری مناسبی نداشت. 
وی تصریح کرد: در طول سال آثار دیگری از سوی بخش‌های مختلف به انبار شهرداری منتقل می‌شد که از جمله آن‌ها می‌توان به در ساختمان‌های قدیمی و بعضی کوزه‌ها، پنجره‌های قدیمی، زنجیر‌ها و چرخ‌های چاه‌کنی، بعضی لوازم اداری و موارد مختلف اشاره کرد که هر کدام از این موارد به دلیل ویژگی‌های خاص، از ارزش بالایی برخوردار است.
مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد با اشاره به راه‌اندازی موزه تشریفات و بین‌الملل شهرداری یزد، گفت: این موزه به عنوان نخستین موزه شهرداری یزد با حضور قائم مقام وزیر میراث فرهنگی به بهره‌برداری رسید و مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی موزه تشریفات باعث شد آثار و هدایایی که شهر‌های خواهرخوانده به یزد داده بودند، در شرایط بسیار خوب و امنیت بالا نگهداری شود و به همین دلیل بحث راه‌اندازی و ایجاد دومین موزه شهرداری یزد با عنوان «موزه بلدیه» قوت بیشتری به خود گرفت.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today