ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با کاهش سرعت وزش بادهای شمالی از فردا، وضعیت جوی و دریایی این استان آرام می‌شود و این شرایط تا میانه هفته آینده نیز تداوم خواهد داشت.

پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی در برخی از ساعت‌های امروز سرعت وزش بادهای شمالی در این استان به ۴۴ کیلومتر می‌رسد و خلیج فارس را مواج و متلاطم می‌کند.
وی با اشاره به سرعت وزش این بادها در روزهای گذشته و اعلام هشدارهای زرد و نارنجی، گفت: پیش بینی می‌شود از فردا سرعت وزش بادهای شمالی به کمتر از ۳۸ کیلومتر در ساعت برسد و وضعیت جوی و دریایی آرام استان بوشهر تا هفته آینده تداوم یابد.
مساعدی اعلام کرد: با وزش بادهای شمالی در این هفته شاهد کاهش محسوس دما در استان بوشهر بودیم و در ۲۴ ساعت اخیر خنک‌ترین نقطه این استان شهر امام حسن دیلم با ۲۰ درجه سانتیگراد و گرمترین نقطه برازجان با ۴۰ درجه بوده است.
کارشناس هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: در این مدت شهرهای جم با ۱۷ درصد و عسلویه ۷۷ درصد به ترتیب کمترین و بیشترین میزان رطوبت را تجربه کردند.
وی گفت: دمای هوای بوشهر در خنک‌ترین ساعت به ۲۴ درجه و در گرمترین حالت به ۳۶ درجه رسید.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف، در برخی ساعت‌ها همراه با وزش باد و غبار محلی و فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی است.
وی افزود:  جهت وزش باددر این مدت شمال غربی تا غربی و سرعت آن نیز امروز تا ۴۴ و فردا تا ۳۸ کیلومتر در ساعت است و بر این اساس ارتفاع موج دریا به ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل جنوبی تا ۱۸۰ سانتیمتر می‌رسد.
بر اساس اعلام هواشناسی استان بوشهر، فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۳۶، مد اول ساعت ۰۹:۲۸، جزر دوم ساعت ۱۵:۰۹ و مد دوم ساعت ۲۱:۲۸ خواهد بود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar