صدا و سیما/ مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: ۲۶ اقامتگاه بوم‌گردی از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست ساخت و راه‌اندازی قرار دارد.

علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین، با اعلام این خبر اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح های در دست اجرا، اقامتگاه های بوم‌گردی استان قزوین به ۳۷ مورد افزایش می یابد.
وی اعلام کرد: تاکنون ۱۱ اقامتگاه بوم گردی در مناطق روستایی استان قزوین به بهره برداری رسیده‌اند.
این مسئول گفت: ۱۳ موافقت اصولی نیز برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در قزوین صادر شده است که با احتساب آنها تعداد این دسته از واحدهای اقامتی در استان به ۵۰ مورد افزایش خواهد یافت.
خزائلی با اشاره به نقش اقامتگاه های بوم گردی در رونق گردشگری در روستاها، گفت: هر اقامتگاه بوم گردی به طور مستقیم برای پنج تا هشت نفر اشتغال‌زایی می‌کند؛ اما دو تا سه برابر این رقم نیز به طور غیر مستقیم موجب ایجاد اشتغال می شود.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد اقامتگاه های بوم گردی در خانه های قدیمی و با بافت روستایی ایجاد می شود و ۳۰ درصد نیز شامل بناهای احداثی جدید هستند.
این مسئول با بیان اینکه موانع اداری و کاغذ بازی برای سرمایه گذاری در زمینه اقامتگاه های بوم گردی از میان برداشته شده است، گفت: فرآیند صدور مجوزها در این زمینه طی کم ترین زمان به انجام می رسد.
خزائلی تصریح کرد: بیشتر سرمایه‌گذاری‌های مربوط به این بخش در استان مربوط به مناطقی مانند الموت غربی و شرقی و آوج هستند اما تلاش داریم تا با معرفی فرصت های سرمایه گذاری در مناطق مستعد، در دیگر نقاط استان نیز زمینه جذب سرمایه گذار برای ساخت یا راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی را فراهم کنیم.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today