مهر/ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: کمک به توانمندسازی زندانیان، با هم‌افزایی اداره‌کل زندان‌ها از جمله اولویت‌های کاری مجموعه فنی و حرفه‌ای است.

عبدالمجید دراهکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در آئین تجلیل از برترین‌های نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت زندانیان با اشاره به برگزاری مسابقات آزاد مهارت زندانیان در هفته دولت اظهار کرد: مسابقات آزاد مهارت زندانیان همزمان با هفته دولت در ۲۱ استان سطح کشور برگزار شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اهداف این مسابقات افزود: تأثیر روحی، روانی و تربیتی، توانمندسازی زندانیان برای اشتغال مفید و تأمین معاش، باز گرداندن از ارتکاب جرم و عدم بازگشت به محیط زندان از اهداف برگزاری این مسابقات بوده است.
وی گفت: مرحله شهرستانی مسابقات با حضور ۷۹ شرکت در ۵ حرفه آرایشگر مردانه، دوخت چرم، جوشکاری، برق ساختمان و معرق کاری در سطح زندان شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دشتستان برگزار و ۴۲ نفر برتر به مرحله استانی راه یافتند.
وی گفت: با برگزاری مرحله استانی مسابقات آزاد مهارت ۱۶ نفر در ۵ رشته مهارتی حائز رتبه‌های برتر شدند که در این مراسم از آنها با لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: مهارت‌آموزی باید متناسب با رشد تکنولوژی و فن‌آوری تغییر چشمگیری داشته باشند و لذا کمک به توانمندسازی زندانیان، با هم‌افزایی اداره کل زندان‌ها از جمله اولویت‌های کاری مجموعه فنی و حرفه‌ای است.
در این مراسم نفرات برتر مسابقات آزاد مهارت مددجویان زندان‌های استان بوشهر در برگزاری مراحل شهرستانی و استانی معرفی و تجلیل شدند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar