صدا و سیما/ با هدف کاهش بار ترافیک ساعات کاری ادارات مشهد از روز شنبه ۹ مهرماه تا پایان این ماه تغییر کرد.

یعقوب‌علی نظری، استاندار خراسان رضوی در جلسه هماهنگی ترافیک استان اظهار کرد: ساعت کاری ادارات شهر مشهد برای خدمت رسانی به مردم از روز شنبه، ۹ مهرماه تا پایان این ماه با هدف کاهش بار ترافیک از ساعت هشت صبح آغاز خواهد شد.
نظری افزود: بر همین اساس ساعت فعالیت بانک‌های استان ساعت ۶.۳۰ صبح، مدارس متوسطه ۷ صبح و مدارس ابتدایی از ساعت ۷.۳۰ صبح آغاز می شود.
وی گفت: با توجه به اینکه نیاز است ترافیک صبحگاهی به گونه‌ای کنترل شود تا ضمن تقسیم عبور و مرور مردمی شاهد ترافیک روان در سطح شهر مشهد باشیم، بر همین اساس لازم است تا ملاحظاتی همچون مراجعات مردمی به ادارات و حضور دانش‌آموزان در مدارس نیز مدنظر باشد.
استاندار خراسان رضوی افزود: همچنین برخی از خانواده‌ها با توجه به هزینه سرویس مدارس، قصد رساندن فرزندان خود به مدارس را دارند و این موضوع خود باعث افزایش ترافیک و در نهایت آلودگی بیشتر هوا خواهد بود و بر همین اساس آغاز فعالیت در ساعت‌های مختلف می‌تواند بار ترافیکی را کاهش دهد.
نظری با اشاره به اینکه زمان طلوع خورشید در خراسان رضوی نسبت به مناطق مرکزی و غربی کشور زودتر رخ می دهد و بر همین اساس تجربه ما متفاوت از سایر نقاط کشور خواهد بود، گفت: با این تغییر ساعت کاری امیدواریم شاهد کاهش ترافیک عصرگاهی و شبانگاهی در شهر مشهد باشیم.
وی افزود: در این مدت باید تجربه به دست آمده به دقت مورد کارشناسی قرار گیرد تا ضمن رفع مشکلات بتوانیم شاهد رفت و آمد بدون دغدغه در سطح کلانشهر مشهد باشیم.
همچنین در این جلسه «مهدی حسینی» به عنوان سرپرست مدیریت حمل و نقل استانداری خراسان رضوی منصوب شد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today