ایرنا/ استاندار سمنان با اشاره به آمار بالای دانشجویان در استان، گفت: شرایط و برش استانی در برنامه‌های فرهنگی دانشجویی محور قرار گیرد.

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر عنوان کرد: دانشگاه ها نیازسنجی دانشجویان را در شرایط فعالیت حضوری دوسال پس از شیوع کرونا مدنظر قرار دهند.
وی با اشاره به آمار بالای تعداد دانشجویان یعنی یک دانشجو به ازای هر ۱۰ نفر جمعیت استان سمنان، افزود: حدود ۷۵ هزار دانشجو در استان سمنان حضور دارند که آماری در کشور کم نظیر است.
استاندار سمنان تاکید کرد: نیازها و شرایط به گونه ای قرار گیرد تا دانشجو تاثیرپذیر باشد تا اینکه تاثیرگذاری داشته باشد.
وی با اشاره به وجود حدود ٧۵ هزار دانشجو در استان سمنان، ابراز داشت: نگاه به دانشگاه نباید صرفا به محیط دانشگاه محدود باشد و بر اساس برش استانی و ذائقه استان برای دانشجویان در شاخصهای فرهنگی برنامه‌ریزی شود.
هاشمی بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه ها با مشارکت دیگر نهادها و بین سازمانی تعریف شود و تمام نهادهای فرهنگی در این زمینه نقش‌آفرین باشند.
وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: ذائقه دانشجویان متناسب با فرهنگ استان در  مباحث فضای مجازی مدنظر باشد.
استاندار سمنان با بیان اینکه بر اساس آمارها زنان استان در استفاده از فضای مجازی سهم قابل توجهی نسبت به جمعیت دارند، افزود: سواد رسانه ای امروز یک ضرورت است و باید در مباحث مختلف حساسیت‌ها مدنظر باشد و ارتقای سطح سواد رسانه ای در این مساله اهمیت بسزایی دارد.
گزارشی از بازگشایی دانشگاه ها و تاثیر آن بر فرهنگ عمومی و همچنین فعالیتهای کارگروه فضای مجازی، از دستور کارهای نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان بود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today