فارس/ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعهد اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، ۲۸ هزار شغل بود که تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۴ شغل در سامانه رصد ثبت شده که می‌توان گفت ۶۰ درصد تعهد استان محقق شده است.

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: علاوه بر تحقق ۶۰ درصدی اشتغال تعهد شده تا کنون ۴۷ هزار نفر نیز از طریق پروژه‌های عمرانی استان اشتغال پیدا کرده اند.
وی افزود: که از این تعداد ۳ هزار نفر از طریق اجرای طرح جهاد آبرسانی و ۵ هزار نفر از طریق اجرای پروژه‌های مسکن در استان اشتغال پیدا کرده اند.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین تاکنون از ۳۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۸ برای سال ۱۴۰۱، ۱۳۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تسهیلات تبصره ۱۶ به طور کامل جذب شده و در سال ۱۴۰۱ نیز تاکنون ۴۵ درصد آن جذب شده است.
مدرس خیابانی تاکید کرد: هیچ چیز مهم تر از ایجاد اشتغال در حوزه ماموریتی فرمانداران وجود ندارد و یکی از اهداف اجرای پروژه‌های عمرانی در استان ایجاد شغل برای دستان بیکار است.
وی خاطر نشان کرد: باید با هدف‌گذاری و انجام مطالعات پایدار و کار اجرایی قوی به سمت تحقق آن برویم.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: یکی از اهداف ما در ایجاد اشتغال، اشتغال پایدار است بنابراین باید اجرای طرح‌های اشتغالزا با پشتوانه کارشناسی صورت گیرد.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در منطقه سیستان اشتغال بوده که هم‌اینک بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.
مدرس خیابانی با اشاره به برگزاری جلسات و کارگروه ها برای تولید و ایجاد اشتغال اذعان کرد: هدف از برگزاری نشست ها و کارگروه ها ایجاد هماهنگی و مرور اولویت‌ها، همچنین هم‌افزایی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی برای کاهش نرخ بیکاری است.
وی با تاکید بر حفظ اشتغال افراد نخبه در استان افزود: باید برای ایجاد اشتغال در همه حوزه های کسب و کار و تجارت برنامه ریزی شود.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه ظرفیت های استان برای تحقق بسته  اشتغالی پیشنهادی پای کار هستند.
وی خاطرنشان کرد: در ۲ ماهه اخیر؛ از مرداد ماه ماه تاکنون ۶ هزار شغل در استان ایجاد شده است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today