فارس/ رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تمامی اغتشاشات و ناآرامی‌هایی که در روزهای گذشته در برخی از مناطق اتفاق افتاد، با همت نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی مدیریت شده و اکنون آرامش کامل بر استان کرمان حاکم است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن تقدیر از مردم استان کرمان که از روزهای نخستین این اغتشاشات، خط و راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند، اظهار کرد: مردم بصیر، فهیم انقلابی استان کرمان نه‌تنها از این حرکت‌ها حمایت نکردند بلکه علیه اغتشاشگران و کسانی که امنیت عمومی را مختل کرده بودند، پای کار آمدند و ضمن مقابله با این افراد، از مواضع نظام و انقلاب دفاع کردند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که مردم اولین نقش را در جمع‌آوری اغتشاشات اخیر بر عهده داشته‌اند، تاکید کرد: در اغتشاشات اخیر تعدادی افراد در مرکز استان و در برخی از شهرستان‌ها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شده‌اند که تفکیک اولیه درباره آنها صورت گرفته است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تصریح کرد: تعدادی ازاین افراد لیدر بوده‌اند و تعدادی نیز به سرویس‌های اطلاعاتی در خارج از کشور وابستگی داشته‌اند که درباره این افراد، به اقتضای جرمی که انجام دادند، مجازات قانونی لازم اعمال خواهد شد.
حمیدی بیان کرد: شعبات ویژه‌ای در دادسراها و دادگاه‌های مربوطه تعیین شده است و این پرونده‌ها به‌صورت خارج از نوبت، با سرعت و دقت لازم رسیدگی خواهد شد و احکام قضایی متناسب با جرایمی که انجام داده‌اند صادر شده و اجرا خواهد شد و مشکلی برای صدور و اجرای احکام این افراد نداریم.
وی یادآور شد: براساس تفکیک‌های انجام شده، بخشی از این افراد اتباع خارجی بودند که در این مسائل حضور داشتند که درباره آنها باید تدبیر لازم صورت گیرد و بخشی نیز لیدرها و افراد وابسته به سازمان‌های اطلاعاتی خارج از کشور بودند که درباره آنها باید به اقتضای وضعیت آنها اقدام شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: عده‌ای نیز سیاهی لشکر بوده‌اند که عمدتا جوان بوده و فریب لیدرها و وابستگان به سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای بیگانه را خورده‌اند که این افراد در صورتی که سابقه شرارت نداشته باشند و یا در مسائل مشابه قبلی دخالت نداشته باشند، تدبیر قضایی درباره آنها؛ ارشاد، هدایت، راهنمایی واخذ تعهد است.
حمیدی خاطرنشان کرد: لیدرها و کسانی که جایی را تخریب کرده‌اند علاوه بر اینکه باید خسارت‌های وارده را جبران کنند، در مراجع قضایی از جنبه عمومی نیز تدابیر و آرای مقتضی برای آنها صادر و اجرا خواهد شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar