باشگاه خبرنگاران/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ دُز واکسن آنفلوآنزا؛ شامل یک هزار و ۵۰۰ دُز خارجی و بیش از ۲ هزار دُز ایرانی از اواخر شهریور تاکنون در استان توزیع شده است.

دکتر محسن اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه قیمت واکسن آنفلوآنزا ۲۰۰ تا ۲۱۳ هزار تومان می باشد اظهار کرد: توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر شهریور در استان آغاز شده و بهترین زمان تزریق آن تا پایان مهرماه است.
او با بیان اینکه واکسن های خارجی ساخت کشورهایی مانند هلند و فرانسه هستند ادامه داد: واکسن های ایرانی نیز کیفیت مشابهی دارند، مشکلی برای تامین آنها در استان وجود ندارد و شهروندان می توانند برای خرید به تمامی داروخانه ها مراجعه کنند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا تا پایان مهرماه است تاکید کرد: پیشنهاد می شود افراد دارای بیماری های زمینه ای و خاص و کودکان زیر پنج سال واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند چراکه افراد سالم و معمولی نیاز جدی به این واکسن ندارند.
اسدبیگی همچنین در خصوص تامین سرم مورد نیاز برای بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی و دولتی لرستان گفت: سهیمه ماهانه استان حدود ۱۸۰ هزار سرم است که ماه گذشته، درخواست آن به دلیل مصارف القایی و غیرمنطقی افزایش یافته بود اما اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy