باشگاه خبرنگاران/ سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: ثبت جهانی آرامگاه فردوسی در ایستگاه اداره‌کل شهرسازی این استان متوقف شده است.

احسان ظهره‌وند، سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد: ثبت موقت آرامگاه فردوسی انجام شده و اگر اداره شهرسازی استان طرح ویژه توس را تایید کند تاثیر زیادی در ثبت جهانی توس خواهد گذاشت.
او افزود: برای ثبت نهایی وجهانی توس اشکالاتی وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر رفع و پیگیری شود.
سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: در حریم شهر تاریخی توس ۳۴۰ هکتار معدن وجود داشت که با کمک دستگاه قضایی اکثر آن‌ها تعطیل شده است.
ظهره وند بیان کرد: با توجه به وجود معادن در این منطقه تردد کامیون‌ها و وسایل حمل ونقل سنگین زیاد وهمین امر برای ساکنین منطقه مشکلاتی ایجاد کرده بود.
او تصریح کرد: این امر در روند ثبت جهانی شهر توس نیز دچار ایراد اساسی بود؛ که خوشبختانه با کمک شورای ترافیک استانداری جلوی آن را گرفته شد.
سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی تاکید کرد: بیش از ۳ هکتار از اراضی شهر توس الحاق شده که در این راستا دو سطح راهبردی و تفصیلی تهیه شده و تنها طرح ویژه مانده که نیازمند همت اداره کل شهرسازی استان است که این تاییدیه تاثیر زیادی در ثبت جهانی و نقشه راه دارد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today