باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری فردی که با ادعای برنده شدن در یک مسابقه‌ در رادیویی ۱۰ میلیارد ریال از ۲۵ شهروندان کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس فتای خدابنده خبر داد.

سردار محمد طراقیه، فرمانده انتظامی استان زنجان بیان کرد: در پی ارجاع پرونده‌هایی به پلیس فتای شهرستان خدابنده مبنی بر کلاهبرداری تلفنی از چند شهروند، موضوع جهت شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
او افزود: بنا بر اظهارات شاکیان پرونده، فردی خود را از مجریان رادیو جوان معرفی و طی تماس تلفنی عنوان داشته که آن‌ها برنده مبلغی وجه نقد در مسابقه رادیویی شده و سپس با ترفند‌های خاص و چرب زبانی افراد را برای دریافت جایزه به دستگاه عابر بانک هدایت و با شگردی فریبکارانه حساب بانکی آن‌ها را خالی می‌کرد.
فرمانده انتظامی استان زنجان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و متهم را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیر کردند.
سردار طراقیه با اشاره به اینکه ۷ همدست دیگر متهم نیز در این خصوص شناسایی و دستگیر شدند، گفت: متهمان در بازجویی اولیه به ۲۵ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.
او با اشاره به اینکه افراد کلاهبردار پس از تشکیل پرونده اولیه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، از مردم خواست تا همواره توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه، آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ به پلیس فتا اطلاع دهند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today