صدا و سیما/ مجمع نمایندگان و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان اعلام کردند: معاندین نظام با ادعاهای واهی امنیت و آرامش مردم را نشانه گرفته اند.

مجمع نمایندگان مردم استان در بیانیه ای اعلام کردند: در حالی که فضای جامعه ایران اسلامی آکنده از اندوه سالگرد رحلت نبی مکرم اسلام (ص) بود، دشمنان دین و نظام جمهوری اسلامی در پی فتنه انگیزی های متعدد به بهانه فوت تاسف برانگیز یکی از دختران این مرز و بوم، برای چندین روز برخی از شهرها و مناطق کشور را به آشوب کشیده و در این میان خسارات متعدد و سنگین به بیت المال و اموال عمومی و خصوصی مردم وارد کردند و موجب شهادت مظلومانه چند تن از نیروهای جان برکف انتظامی و مردم عادی شدند.
در این بیانیه آمده است: اگرچه دشمنان و معاندین نظام و مردم، در صدد صید ماهی از آب گل آلود و گسترش ناامنی ها به سایر مناطق کشور بویژه استان های چند قومیتی بودند، اما با حضور میلیونی امت رسول الله در روزهای گذشته، این فتنه نیز در نطفه خنثی شد،اما این بار عده معدودی افراد معلوم الحال قصد دارند با تحریک و تهییج احساسات پاک جوانان غیور سیستان و بلوچستان، آنان را به ادامه مسیر اغتشاشات با ادعاهای واهی کنند.
مجمع نمایندگان استان در این بیانیه، اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند و مردم ایران را با هر سلیقه و دیدگاهی در سراسر کشور و خصوصا استان، به آرامش، حفظ امنیت و منافع ملی دعوت کردند.
در این بیانیه مجمع نمایندگان استان از اقدامات به موقع مجریان نظم و قانون در کشور حمایت کردند و خواستار برخورد جدی دستگاه قضایی با عواملی که قصد دارند در استان با ادعاهای واهی و خارج از مسیر قانونی، احساسات و عواطف پاک مردم و جوانان غیرتمند و غیور استان در راستای منافع شخصی و اهداف گروهک های معاند، جریحه دار کنند، شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر منتشر شده علیه یکی از مسوولان انتظامی چابهار را تکذیب کردو گفت: کانال‌ها و شبکه های وابسته به گروهک های منتسب به معاندین نظام اسلامی به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده در فضای مجازی، این خبر جعلی را منتشر کردند.
سردار طاهری گفت: پلیس با افرادی که این خبر جعلی را تهیه و منتشر کرده اند قاطعانه برخورد می‌کند.
گروهک‌های ضد انقلاب با مشاهده ولایت مداری مردم سیستان و بلوچستان و اعتقادات مذهبی، در چند روز گذشته تلاش کردند تا با انتشار مطالبی مبنی بر تجاوز یک مقام انتظامی چابهار به دختر ۱۵ ساله بلوچ احساسات جامعه اهل سنت را جریحه دار کنند.
اما این گروهک‌های ضد انقلاب که در این چند روز با هوشیاری جامعه اهل سنت بویژه علمای شاخص سیستان و بلوچستان، به اهداف شوم خودشان نرسیدند، شب گذشته دست به دامان عده‌ای اندک شدند و با سو استفاده از احساسات آنان در شهر چابهار دست به اغتشاش زدند که این افراد با حضور به موقع نیروهای نظامی و انتظامی پراکنده شدند.
تجمع کنندگان شب گذشته با آتش زدن چند لاستیک، سطل زباله و شکستن شیشه‌های چند بانک‌ و اماکن کسب مردم سعی در ایجاد آشوب و بلوا در چابهار را داشتند و این اعتراضات تنها در مقابل بازار سنتی چابهار انجام شد.

 

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today