ایرنا/ مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان گفت: نیروگاه برق شیروان دو درصد برق کشور را تامین می کند که نیاز به آب دارد.

سیدرضا مرجان‌زاده، مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان اظهار کرد: ظرفیت دریافت آب در این نیروگاه ۶۰ لیتر بر ثانیه است که به ۱۰ لیتر در ثانیه رسانده‌ایم و با توجه به خشکسالی، کاهش بارندگی و از سویی قطعی و کم آبی شرایط شهر را درک می کنیم و همکاری های لازم را در این زمینه خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: باید هماهنگی های لازم باشد تا برق قطع نشود، با وجود گذشت پیک مصرف باز هم مدیریت خواهیم کرد و هنوز برق دارد مدیریت می شود.
شهرام رمضانی، مدیر امور آب و فاضلاب شیروان گفت: با توج به شرایط چند سال اخیر شهرستان در جنوب شهر چاه هایی حفر شده بود که دو حلقه چاه وارد مدار شده و سه حلقه دیگر در ماه های آینده وارد مدار خواهد شد.
وی اضافه کرد: شمال شهر شامل بلوار پیروزی، خانلق و کوی وحدت است که با توجه به اینکه از مخزن مادر ارتفاع آن بیشتر است چند روزی دچار کم آبی و بی آبی شد و از سویی شاهد افت شدید سطح چاه‌های آب در شهرستان بودیم.
رمضانی با بیان اینکه در جنوب شهر هشت حلقه چاه آهکی حفر شده است، افزود: در فصل پاییز و زمستان مصرف آب کم است ولی باید مدیریت شود، با توجه به افت آب های سطحی و چشمه ها بحران آب رو به افزایش است.
سیدهادی محمدی، معاون عمرانی فرماندار شیروان در ادامه گفت: با توجه به شرایط کنونی دبی آب نیروگاه برق شهرستان به مدت سه ماه هشت لیتر بر ثانیه انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: امسال کم ترین قطعی برق شهرستان در بخش کشاورزی را داشتیم ولی در تمام حوزه‌ها مدیریت و صرفه جویی لازمه اصلی است تا دچار بحران و مشکل خاصی نشویم.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today